Загинув від кулі снайпера, прикривши собою молодого побратима. На Харківщині попрощаються з директором коледжу (фото)

1874

На фронті загинув директор Чугуєво-Бабчанського лісового фахового коледжу Роман Хворостяний. Про це повідомили його колеги. 

"Унаслідок тяжких боїв за Батьківщину 13.12.2022 загинув найкращий і найдостойніший – Хворостяний Роман Федорович. Наш директор. Найтяжча втрата для рідних, для колективу, для лісівників, для України", — зазначили на сайті коледжу .

Де саме загинув Роман Хворостяний, не повідомляється. Але відомо, що його життя обірвала куля снайпера, який цілився в молодшого за Романа бійця. Про це повідомив колишній директор Чугуєво-Бабчанського держлісгоспу-технікуму, а нині голова Товариства лісівників України Юрій Марчук. 

"Коли я отримав цю страшну звістку, не вірив. Не вірив до сьогоднішнього дня, поки не прийшло підтвердження, що він загинув. Загинув від кулі снайпера, прикривши собою молодого побратима…Такий він був завжди", - розповів голова Юрій Марчук, який знає Романа Хворостяного з першого курсу лісогосподарського технікуму.

"Для мене Роман, Ромчик, хлопчик, якого я знав з 15-тирічного віку, з його першого курсу в студентах лісогосподарського технікуму.
Роман завжди був в рядах перших, активіст, який ніколи не залишався байдужим до людей і до подій, які відбувалися", - каже Марчук.

За його словами, після служби в армії на афганському кордоні Роман повернувся до Чугуєва. Працював інженером, викладачем у технікумі, а згодом керівником Чугуєво-Бабчанського лісового фахового коледжу.

Зважаючи на свій вік і посаду, Роман Федорович міг далі працювати в коледжі після початку війни. Але, маючи досвід військового, який служив на афганському кордоні, він вступив до тероборони. Разом з ним на фронт пішла і його дружина, бухгалтер за фахом. 

"Я думаю, що хтось згодом, з часом опише: як вистояв Чугуїв і Кочеток в повній облозі, в той час, коли відрізаний був Харків і траса на Ізюм, а Чугуїв і Кочеток не здався і коледж працював. І колектив був на місці, і директор на місці - в теробороні… І коли тероборону кинули на передову, Роман Хворостяний, маючи всі можливості працювати, як і раніше, у коледжі, пішов на фронт. Разом з чоловіком пішла захищати країну від окупантів і дружина Романа – Люба",- продовжує Юрій Марчук.

Дружина директора також працювала у лісовому господарстві - спершу бухгалтером, потім головним бухгалтером лісгоспу, заступником Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Марчук каже, що сьогодні на фронті воює багато лісівників, але Роман Хворостяний – один з небагатьох керівників лісового господарства, який свідомо обрав цей шлях – боронити нашу землю.

"Це велика втрата і для сім’ї, і для лісівничої родини, і для дітей, і для дружини. Дуже болісно, коли війна забирає близьких людей", - додає Марчук.

Як повідомили у коледжі, церемонія прощання із Романом Хворостяним відбудеться у п'ятницю, 16 грудня, у приміщенні актової зали Чугуєво-Бабчанського лісового фахового коледжу (смт Кочеток, вул. Чугуївська, 43) з 9:00 до 12:00. Після цього проведуть прощальну літургію і поховають захисника на місцевому кладовищі.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

Галина Половик

Читайте також: