Вони не чарівники, але і під час війни об'єднують серця харків'ян (фото, відео)

1001
Навіть в темні часи є місце світлим спогадам і датам.

А ви знали? Сьогодні, 11 лютого, відзначають два свята, що переплітаються між собою - Всесвітній день шлюбу та День працівників органів РАЦСу в Україні.

Цього дня шанують люди, які виконують надзвичайно важливу роботу, а саме допомагають змінити громадянство, укладають шлюби, оформлюють опікунство та усиновлення, реєструють народження чи смерть особи.До 2022 року день працівників РАЦСу неофіційно, але майже сто років, відзначали 18 грудня. На початку лютого 2022 року Кабінет міністрів України погодив указ Президента про офіційне встановлення дня працівників органів РАЦСу на 11 лютого.До речі, за даними Міністерства юстиції, Харківська область увійшла в п'ятірку лідерів з реєстрації шлюбів. Так у 2023 році було створено 10 977 нових сімей. Деякі факти було зафільмовано журналісткою GX. Під час війни ми ще більше відчули жагу до життя. До речі, за час війни GX неодноразово розміщав пости про незламних закоханих.А ще з початку війни в Харкові з'явилася на світ 4191 дитина, на Харківщині - 7454 дитини (за даними платформи “Опендатабот”).За даними департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради, лише тільки з 25 по 31 січня у місті народилося 37 дітей: 23 хлопчики і 14 дівчаток.

При цьому в Україні за 2023 рік народились понад 180 тисяч дітей (докладніше в інфографіці).

Цікава легенда наостанок...
Один священик вигадав незвичайний спосіб прощатися з парами, які одружувалися.
Після вінчання він підводив молодят до входу до Церкви і говорив:
— Перш ніж ви підете, нареченій надається висока честь вдарити у церковний дзвін.
Після цього він вкладав у її руку товсту мотузку. Вона тягла щосили, але виявлялося, що не може зрушити важкий металевий язик дзвона.
Тоді служитель пропонував нареченому допомогти коханій. Разом вони тягли за мотузку, і дзвін дзвонив, сповіщаючи всіх, що народилася ще одна родина.
А служитель наказував молодим:
— Коли ви підете життям, ніколи не забувайте, що дзвони задзвонять, тільки якщо ви тягтимете за мотузку разом...

Фото, відео та матеріал: GX, архів Наталії Бойченко, відкриті джерела

Читайте також: