Він був пілотом майбутньої України. Що відомо про загиблого пілота з Харкова

877

У небі Житомирщини 25 серпня 2023 року сталася авіакатастрофа. Під час виконання бойового завдання у небі зіткнулись екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39. Про це повідомили в бригаді тактичної авіації м.Васильків.

Загинуло троє бойових пілотів 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування «Центр» Повітряних Сил ЗС України. Під час повномасштабної агресії рф кожен з них був задіяний до виконання повітряних операцій із захисту України, в тому числі тактичних завдань на Східному та Запорізькому напрямках.

Серед загиблих – капітан Андрій ПІЛЬЩИКОВ, який народився в Харкові. Позивний «JUICE». 8 років життя присвятив авіації. З початком великої війни мав понад 500 годин нальоту. Зокрема, під час виконання бойових завдань в складних умовах обстановки. Здобув низку державних та відомчих нагород. Був мужнім, принциповим, безкомпромісним, завжди до кінця відстоював власну думку, активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16.

Як розповіли у Харківському цивільному повітряному патрулі, Андрій Пільщиков захоплювався авіацією з дитинства. «JUICE» був рушійною силою реформ в наших Повітряних Силах і пілотом майбутньої України, тієї країни, яку зараз український народ виборює та будує.

«Ми познайомились з тобою, коли ти закоханим у небо підлітком з'явився на одному з польових аеродромів. Тобі було цікавим все, що пов'язано з авіацією. Певною мірою, дивлячись на тебе та твоє захоплення авіацією і народилась ідея створення авіаційного навчального кадетського центру для молоді, що мріє про польоти та захоплюється авіацією. Потім був перший твій політ у житті, з нашим пілотом на літаку Х-32-912 «Бекас». Ти впевнено йшов до своєї мрії і став військовим пілотом. І в той самий час ти завжди знаходив можливість завітати до кадетів  та провести заняття або організувати цікаву екскурсію. Ти завжди був своїм, рідним для кадетів , як і вони для тебе.

А потім на нашу землю  прийшла велика війна, і пліч-о-пліч стали в одному строю на захист рідної землі та неба від російських окупантів  колишні кадети та викладачі авіаційного навчального кадетського центру. Вічного польоту тобі, Андрію», - йдеться у повідомленні на Фейсбук-сторінці Цивільного повітряного патруля.

Читайте також: