У Харкові цікавий історичний факт співпав зі святом (фото)

865
Сьогодні святкують День працівників торгівлі.


Щорічно з 1995 року в останню неділю липня відзначається професійне свято працівників торгівлі України. Цього року День працівників торгівлі святкують 30 липня.

Вітаємо усіх причетних! Під час війни вони не складали руки під обстрілами приходили на роботу, щоб Харків навіть під обстрілами отримував все необхідне. Саме про таких людей розповідала виставка «Міста та їхні герої».

А ви знали? Саме 30 липня в 1899 році харківська преса писала про те, що у місті відкрився музей товарознавства. Музей існував при Харківському комерційному училищі, яке розташовувалося на вулиці Пушкінській у будівлі, де зараз функціонує Юридичний університет. Основу експозиції складала колекція мінеральної сировини, що видобувається в нашому краї.


До речі, під час війни до іншого свята, Дня Конституції України, в  Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого було відкрито барельєф на честь видатного харків'янина, колишнього ректора цього вишу, одного з авторів проєкту Конституції  України - Василя Тація (подробиці у новині GX).