У Харкові відновили роботу "Фортеці незламності" (фото)

1201

На головному залізничному вокзалі Харкова поновила роботу "Фортеця незламності". На цій локації можна скористатися Інтернетом, підключеного через Starlink, зарядити гаджети, ноути, ліхтарики. Також ці пункти забезпечені резервним електроживленням. Тут вам запропонують чай. Для домашніх улюбленців є поїлки з резервуарами питної води. 

За словами заступника директора Пасажирської компанії АТ «Укрзалізниця» Олександра Шевченка,  минулого сезону в пік холодів та блекаутів тут, як і на інших вокзалах прифронтових регіонів, було чимало людей.

«В Ізюмі, Балаклії, Куп’янську, Краматорську, Слов’янську, Херсоні, Миколаєві люди могли прийти, щоб погрітися. І не лише.  У "Фортецях незламності" є все: від гарантованого Starlink-зв’язку до гарячої їжі, чаю залізничного, пунктів підзарядки. Коли цілі райони знеструмлені, коли немає світла і тепла, люди просто приходять сюди. Приміром, в Ізюмі минулого року люди періодично приходили на вокзал, щоб підігріти собі їжу, запастися чаєм в термосі», - розповів GX Олександр Шевченко.

За його словами, минулої зими в Україні працювало понад 100 таких "фортець незламності". Наразі залізничники розконсервували 96, в тому числі близько десяти на Харківщині. 

У "Фортеці незламності", що у вокзалі станції "Харків-Пасажирський", водночас може розміститися до ста людей. Тут близько 60 точок підзарядки. Охороняти свої гаджети та павербанки, які  заряджаються, не потрібно -  у шафах для підзарядки є окремі комірки з кодами. Поруч облаштована ігрова кімната для дітей.

Як нас запевнили, сюди можуть приходити не лише пасажири, а й усі, хто живе поруч і хто потребує допомоги.

«Сюди кожен може прийти,  щоб відпочити, обігрітися, випити чаю, підзарядити телефони. Але вокзал - це ще й пункт комунікації з людьми. І якщо необхідно, ми довеземо в безпечне місце», - запевнив Шевченко.

 

Галина Половик