У Харкові стався конфлікт через мертву кішку (фото)

1539

В країні завжди гостро стояло питання поховання померлих тварин. Офіційні послуги, у тих населених пунктах, де вони надаються, коштують чимало, або ж їх зовсім немає, а самовільне захоронення на території населених пунктів є порушенням законодавства. Особливо гострою ця тема стала під час війни. Так, нещодавно на Салтівці виявили незаконне поховання тварини біля багатоповерхівки.

Місцева мешканка була неприємно здивована курганом з каміння та смородом під її вікном на першому поверсі. Своїм невдоволенням вона поділилася з сусідами в чаті будинку. 

Хтось скептично сказав: "Інші теж ховають. Он у сусідньому будинку були не тільки дохлі коти, і не в землі..."

"Хтось став жартувати: "Необхідно викликати відповідні служби та провести ексгумацію. Та встановити причину смерті тварини. Можливо, вона загинула внаслідок знущань".

Були й такі коментарі: "У селах не тільки тварин, родичів на городах ховали, і нічого. То людям робити немає чого".

Дебати стихли з надією на те, що власниця тварини зрозуміла свою помилку та виправить її. Адже існують приклади й сумлінних харків'ян навіть у наш буремний час.

"Моя подруга під час війни з родиною та стареньким псом виїхали у західну частину України. Тварина стійко трималася увесь час, доки її власники мандрували. А вони молили Бога, щоб їхній вірний друг дожив до повернення додому. Так і сталося... Сім'я повернулася до Харкова, навіть встигли не тільки до квартири зазирнути, а й разом з Рексом з'їздити до будинку у передмісті. Він відчув рідну землю і спочив з миром, - розповіла сумну історію Наталя. - Власники дуже сумували за улюбленцем та для спокою і себе, і тварини зробили все, як слід - кремацію, а потім поховали на власному подвір'ї. Тварина знайшла спокій, а її власники відчули, що зробили все, щоб вшанувати вірного друга".

До речі, власниця кішки теж має дачний будинок. А напередодні події намагалася кішку виставити з дому, щоб вона пішла світ за очі й померла. Бо так кажуть, що коли кіт збирається померти - уходить з дому... Не нам судити, але це якось не по-людськи... Та й тварина повернулася - не схотіла помирати на самоті.

Нагадаємо, поховання домашніх тварин у не відведених для цього місцях є грубим порушенням ветеринарно-санітарних норм, Правил утримання тварин у місті Харкові та Правил благоустрою міста Харкова. Згідно з цими правилами, власник померлої тварини повинен передати її на підприємство, яке може здійснювати утилізацію, кремацію чи поховання. Також власникам забороняється викидати трупи собак і кішок у контейнери для збору сміття та ховати їх у не відведених для цього місцях.

КП «Центр поводження з тваринами» приймає померлих домашніх улюбленців на кремацію з подальшим похованням праху в колумбарії для тварин за адресою: пр. Гагаріна, 358. Щоб здати тіло тварини, необхідно звернутися за тел.: (050) 786-79-55 або 0-800-50-43-13 (безкоштовно).

Щодо законодавства та покарання, це ще й порушення статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, де один неоподатковуваний мінімум станом на 2023 рік — 17 грн. 

Нагадаємо, навесні у Харкові виявили масові поховання тварин у Лісопарку, біля джерела та у сквері (подробиці у новині GX). 

Читайте також: