У Харкові помер один із авторів Конституції України

1742

 Сьогодні, 28 вересня, вночі на 83 році помер Герой України, почесний президент Національної академії правових наук України, академік НАН України, почесний ректор Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого Василь Тацій

Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов.

«Сьогодні вночі пішла з життя людина, значення якої для Харкова та України важко переоцінити. Один із авторів, які написали Конституцію нашої країни. Один із творців Харківської юридичної школи, відомої не лише в Україні, а й за її межами. Людина, яка багато років була членом виконкому Харківської міської ради. Людина, до думки якої дослухалися Президенти України та прем’єр-міністри. Людина, якої особисто мені не вистачатиме – Василь Якович Тацій. Найближчими днями ми зробимо все, щоб гідно проводити його в останню путь. Мої співчуття рідним, близьким, друзям Василя Яковича. Мої співчуття Харкову – пішла ціла епоха життя нашого міста. Світла та вічна пам’ять!» – йдеться у повідомленні.

«В.Я. Тацій − визнаний організатор вищої юридичної освіти в Україні. Очолюючи з 1987 року Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, він зробив значний внесок в організацію його діяльності, в створення потужного науково-педагогічного колективу, належних умов для проведення навчально-виховного процесу, науково-дослідної роботи, забезпечення високої якості підготовки, гармонійного й культурного розвитку майбутніх фахівців, фінансової стабільності вишу, розбудови його матеріальної бази, розвитку міжнародних зв’язків. Значним є його внесок в оновлення усієї системи юридичної освіти України, в удосконалення її змісту, впровадження передових методів навчання, поглиблення інтеграції освіти, науки і юридичної практики», – йдеться на сайті Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого. Мудрого.

  

Довідка. Василь Тацій (народився 13 січня 1940 року в м. Полтаві) – український учений-правознавець, почесний президент Національної академії правових наук України, академік НАН України, почесний ректор Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Герой України, повний кавалер ордена князя Ярослава Мудрого. Брав участь у розробці проєкту Конституції України 1996 року як член Конституційної комісії. Останніми роками він був радником ректора Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого.