У Харкові працюватиме американська спецтехніка (фото)

1530

У Харків прибули американські пожежні машини - автопідіймач і автоцистерна. Це подарунок колег харківським рятівникам, які нещодавно повернулися з США, де представляли Україну на щорічній міжнародній конференції інструкторів пожежно-рятувальної справи FDIC-2023.

Під час відрядження харків’яни зустрічались з колегами-пожежними та представниками благодійних фондів. Американські вогнеборці, вражені прикладом героїчної роботи українських колег в умовах війни, вирішили допомогти їм, безоплатно передавши 2 пожежно-рятувальні машини.

Вони поповнили автопарк харківських рятувальників, який з початку війни зазнав втрат – обстрілами росіян знищено 10 спецмашин і ще понад півсотні – пошкоджені.

«Ми заїжджали до різних пожежних частин Чикаго, Індіанаполіса, Нью-Йорка та Вашингтону, розповідали про себе та наших побратимів, демонстрували їм відео з реальних поїздок. Вони, звісно, цікавилися, чи можуть допомогти? Ми розповіли, що потребуємо техніки, спорядження, обладнання. І вони, поспілкувавшись зі своїм керівництвом, вирішили передати нам спецавтомобілі та спорядження – каски, захисний одяг, спеціальні чоботи, пояси, дихальні апарати тощо», - розповів «GX» начальник караулу пожежно-рятувальної частини № 8 м. Харкова Сергій Білоус, на рахунку якого сотні бойових воєнних виїздів, пов’язаних з гасінням пожеж, порятунком людей та розбором завалів в області.

Сергій Білоус, начальник караулу пожежно-рятувальної частини № 8 м. Харкова 

Пожежна автоцистерна та колінчатий автопідйомник - техніка не нова, проте повністю автоматизована, має цифрове і дистанційне керування агрегатами. Зокрема, пожежна автоцистерна оснащена потужним насосом, має простору кабіну для розміщення особового складу та розташування обладнання. А ще вона призначена не лише для боротьби з вогнем, а й для виконання інших рятувальних робіт.

Щодо підйомника, то він має ще й запас води для гасіння пожеж, що нетипово для європейських моделей. Процес її розгортання потребує мінімального втручання оператора.

«Машини не нові, але, оскільки працювали у невеликому містечку, то не так часто виїздили на завдання. Плюс належний сервіс обслуговування спецтехніки. Можна сказати, що для нас ці машини як нові», - каже начальник 11-ої пожежно-рятувальної частини м. Харкова Роман Качанов.

Роман Качанов, начальник 11-ої пожежно-рятувальної частини м. Харкова 

Однак, перед тим, як машини вийдуть на службу, їх мають трохи переобладнати під вітчизняні європейські стандарти та провести інструктаж з водіями.

Загалом після поїздки харків’ян до США, Харків та інші міста України отримали 5 пожежно-рятувальних машин, а також 15 карет «швидкої допомоги» для прифронтових регіонів.

Фото: GX

Читайте також: