У харківському університеті відкрили унікальну кафедру (фото)

1705

Цьогоріч наша країна відзначає поважну дату - 70-ту річницю ЮНЕСКО в Україні! 12 травня 1954 року Україна отримала членство в Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

Кафедра ЮНЕСКО з питань збереження традицій в культурі та мистецтві, яку було відкрито 22 травня в Харківському національному університеті мистецтв імені І.П.Котляревського, є другою в Україні.



Кафедру було створено за підтримки Секретаріату Національної комісії у справах ЮНЕСКО, Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради та мистецьких установ. Її діяльність скеровано Угодою між Харківським національним університетом мистецтв імені І.П.Котляревського і ЮНЕСКО та планом практичної діяльності ЮНЕСКО у сферах освіти, науки і культури. Основна мета — віднайти шляхи відбудови мистецького середовища під час подолання наслідків війни.



У день відкриття кафедра ЮНЕСКО представила доповідь про важливі питання збереження традицій в культурі та мистецтві. Зустріч відбулася у змішаному форматі, бо частково її учасники приєдналися онлайн.

"В той час, коли ми живемо в дуже важких умовах, вважаю, що відкриття саме такої кафедри є на часі. Хочу сказати, що ми завжди займались і займаємось міжнародною діяльністю, плекаємо наші традиції, розвиваємо їх, але з відкриттям кафедри ми ще більш повно будемо направляти свої зусилля, щоб світ почув нас, знав наші досягнення, бо нам є чим пишатись. Всі мистецькі інституції Слобожанщини — це єдина мистецька громада, яка формує справжній культурний фронт. Презентація кафедри ще раз показує всьому світу, що мистецькі традиції — це те, заради чого варто перемагати у війні. Бо найбільший скарб будь-якої нації — це люди", - відзначила у своїй доповіді ректор ХНУМ імені І.П.Котляревського Наталія Говорухіна.



"Відкриття нової кафедри ЮНЕСКО дозволяє розширити коло можливостей презентації України та її культури і мистецтва у світі. Наш голос має бути почутим!" - наголосила проректор з науково-педагогічної, творчої роботи та інноваційного розвитку ХНУМ імені І.П.Котляревського Юлія Ніколаєвська.

На підтвердження слів українських митців лунала музика та пісні українських авторів у виконанні харківських артистів: К. Данькевич - монолог Богдана Хмельницького з опери “Богдан Хмельницький” у виконанні соліста Олексія Вєтрова (журналістка GX мала змогу записати цей виступ напередодні - в рамках заходів Kharkiv Music Fest); концертний номер для цимбал з оркестром - Балог Полька (солістка - Майя Зорова); М.Скорик - Карпатська рапсодія у виконанні оркестру (диригент - Юрій Дяченко, соліст - Ігор Чернявський (скрипка).



Довідка. Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) є спеціалізованою установою ООН і офіційно існує з 4 листопада 1946 року. На сьогодні ЮНЕСКО об’єднує 194 країн-членів та 12 асоційованих членів. Завдяки програмі UNITWIN / ЮНЕСКО при вищих навчальних та наукових закладах України діють спеціалізовані кафедри, що створює можливості для міжнародної наукової співпраці у напрямах їх діяльності.

Кафедра ЮНЕСКО з питань збереження традицій в культурі та мистецтві Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського є четвертою діючою кафедрою у Харкові, першою на Сході та другою в Україні, діяльність котрої присвячена питаннями культури та мистецтва.

Кафедру відкрито за підтримки Секретаріату Національної комісії у справах ЮНЕСКО, Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради, мистецьких установ. Її діяльність скеровано Угодою між Харківським національним університетом мистецтв імені І.П.Котляревського і ЮНЕСКО та планом практичної діяльності ЮНЕСКО у сферах освіти, науки і культури, вбачає основною метою віднайти шляхи відбудови мистецького середовища під час подолання наслідків війни.

Фото, відео та матеріал: ХНУМ імені Івана Котляревського, Юлія Ніколаєвська, Наталія Бойченко, GX

Читайте також: