У Харківській області збільшилась кількість рудих шкідників

1487

Через затяжні дощі, хмарну погоду та високу вологість на території країни на сільськогосподарських угіддях збільшилась кількість слимаків, зокрема рудого іспанського (Arion lusitanicus Mabille або Arion vulgaris Moquin-Tandon). Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Харківській області.

Слимаки – гермафродити, кожна особина може відкласти за сезон до 400 яєць. Шкідники ведуть нічний спосіб життя, вдень ховаються під рослинами, у верхньому шарі ґрунту, де під’їдають коріння. Вночі вибираються зі своїх сховищ та пошкоджують рослини, грубо виїдаючи дірки в листі та ягодах, часто знищуючи всю рослину. На присутність цього шкідника вказує блискуча слизова доріжка, яку залишає слимак, переміщуючись.

Крім того, пошкоджуючи рослини, слимаки сприяють зараженню їх такими хворобами, як сіра гниль суниці, несправжня борошниста роса гороху та інші. Це відбувається тому, що шкідники переносять спори грибів – збудників хвороб. Пошкодження, завдані слимаками – це відкриті ворота для проникнення грибної та іншої інфекції.