У центрі Харкова зібралося понад дві сотні людей: з якою метою (фото)

1273

Удень 27 лютого увагу харків’ян, які знаходилися у центрі міста, привернула чисельна група молоді, які забралися біля торговельного центру. На місце прибули правоохоронці. Вони з’ясували, що підлітки планували влаштувати масові заворушення.

«Дивний «флеш-моб», який запустили ще в рф, дійшов до нашого міста. Якщо коротко, то сенс флеш-мобу - влаштувати бійку в місті з іншими підлітками», - повідомив начальник слідчого управління Головного управління Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов.

Поліцейські встановили особи 245 людей, з яких тільки 30 – повнолітні. Серед неповнолітніх: 149 хлопців і 66 дівчат.

Розпочато досудове слідство за фактами готування до масових заворушень та втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність. Проводяться слідчі дії. До відділів поліції викликаються батьки дітей для проведення бесід.

Довідка GX. В Україні почали масово поширювати молодіжний рух ПВК «Редан». Він виник й активно діє в росії.

Підлітки збираються великими групами в громадських місцях і влаштовують бійки між представниками різних субкультур. Такі зібрання проводили вже в Харкові, Полтаві, Дніпрі, Івано-Франківську та Львові.

Рух «ПВК Редан» сягає корінням японського аніме «Hunter x Hunter», де діє злочинна організація «Геней Редан», також звана «Павуком» або «Примарною трупою». Її символом є павук із цифрою «4». Представники субкультури називають себе неформалами, виступають проти футбольних фанатів і мігрантів.

У Telegram створюються відповідні тематичні групи. Зокрема, в українському сегменті Telegram функціонують київська, львівська, луцька, стрийська групи, а також кілька всеукраїнських груп.

Читайте також: