Спека, що прийшла до нас з північних районів Африки, вимагає бути обережними (докладніше про погоду в новині GX). Щороку з настанням сухої і вітряної погоди розпочинається пожежонебезпечний період, – існує підвищений ризик до виникнення пожеж в екосистемах, зокрема і лісових масивах.
Як правило пожежі в екосистемах виникають через порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки, всупереч забороні, при випалюванні сухої трави на сільгоспугіддях, пустирях, вздовж доріг та на присадибних ділянках, при цьому збільшується ймовірність поширення вогню на лісові ділянки. Вітром вогонь розповсюджується за лічені секунди, і може завдати непоправної шкоди екосистемі. Вогонь – це найбільший ворог для лісу, адже у вогні гине все живе.
Дотримуючись простих правил пожежної безпеки в лісі можна попередити безповоротні наслідки, які стануть фатальними для природи та людини.
Зверніть увагу! В лісових масивах забороняється:
- розведення багаття;
- ️заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
- ️курити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;
- ️заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;
- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські підпали);
- ️звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
Рятувальники ДСНС попереджають про важливість дотримання правил пожежної безпеки під час спекотних днів. Будьте обережні! Не провокуйте загорання на відкритих територіях!
Нагадаємо, що потрібно знати, якщо опинилися в осередку пожежі.
Зокрема, протягом минулої доби (6-7.07.2024) рятувальники ліквідували 22 пожежи, 4 з яких спричинили ворожі обстріли в Богодухівському та Куп’янському районах області.
Фото та матеріал: Головне управління ДСНС України у Харківській області