«Ряснянську філію Золочівського ліцею вдалося відстояти спільними зусиллями», – Павло Сушко

851

Начальник Золочівської селищної військової адміністрації Віктор Коваленко скасував розпорядження «Про припинення шляхом ліквідації Ряснянської філії КЗ «Золочівський ліцей №3» Золочівської селищної ради». Про таке рішення повідомив народний депутат, голова Харківської обласної організації “Слуга Народу” Павло Сушко на своїй сторінці у соціальній мережі.

За словами народного депутата, голови Харківської обласної організації «Слуги Народу», цей крок важливий з огляду на захист прав дітей, а продовження роботи закладу обстоювала ціла група посадовців.

«Ряснянській філії Золочівського ліцею – бути. Справедливість, за яку ми боролися, – відновлено: начальник Золочівської селищної ВА скасував своє розпорядження про припинення шляхом ліквідації Ряснянської філії КЗ «Золочівський ліцей № 3». І, найголовніше, відновлено право дітей на освіту та збережено педагогічний колектив філії. Це особливо важливо для майбутнього відновлення країни, для навчання наших дітей», – зазначив Павло Сушко.

Також він висловив подяку всім, хто був долучений до цього процесу, за важливу роботу. Зокрема, Харківській обласній прокуратурі, Освітньому омбудсмену Сергію Горбачову, який, на прохання народного депутата, особисто їздив в Золочівську громаду на зустріч з батьками, щоб розібратися в ситуації.  Також віцепрем'єр-міністерці Ірині Верещук та генеральному директору директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України Олегу Єреську за сприяння у вирішенні цього питання.

«Цей результат – яскравий приклад правильної комунікації, коли враховано інтереси всіх учасників процесу. 27 травня я приїхав в громаду розібратися з цим несправедливим рішенням про ліквідацію закладу. Провів зустріч з батьками, керівницею та педагогічним колективом філії ліцею. Зустрілись з представниками селищної ради.

Протягом місяця порушував на всіх рівнях влади цю ганебну ситуацію, яка склалася в Золочівській громаді щодо закриття філії.

Спільно нам вдалося довести несправедливість рішення голови Золочівської селищної ВА про ліквідацію і відновити права дітей та вчителів», – зазначив Павло Сушко.

Народний депутат, голова Харківської обласної організації партії «Слуга Народу» Павло Сушко  на всеукраїнському та міжнародному рівні відстоює права дітей.

Зокрема, він ініціював, створив і очолив Тимчасову слідчу комісію з розслідування випадків порушення прав дітей. ТСК функціонувала з 2021 по 2022 роки.

На чолі комісії Павло Сушко, разом з колегами-депутатами, відвідав десятки закладів для дітей в різних областях України, щоб розібратися з проблемами у цій сфері.  «Головна з них, що під час реформи деінституціалізації почали ліквідовувати спеціальні та санаторні школи, у яких діти перебувають з метою отримання освіти. Ці діти мають батьків, вони не сироти чи позбавлені батьківського піклування. Вони опинилися в таких закладах: або тому, що інклюзія недостатньо розвинута, і це факт, або інклюзія просто не підходить дитині зі складними порушеннями здоров’я. Наприклад, жодній тотально незрячій дитині не підійде інклюзивне навчання, для цього є спеціальна освіта, і вона по всьому світу працює. Батьки направляють своїх дітей у спеціальні школи не тому, що вони їх не люблять, а тому, що хочуть дати майбутнє своїм дітям, дати освіту.

Наприклад, спеціальна школа для дітей з порушеннями зору розташована в Харкові, і батьки проживають у цьому місті, то вони щодня будуть забирати дитину додому після навчального дня. Але, якщо дитина з Куп’янська, щодня батьки не зможуть їздити до неї. У цьому випадку дитина знаходится в пансіоні, а додому їде на вихідні. Тобто почали ліквідовувати школи з досвідом навчання дітей зі складними нозологіями, з відповідними матеріально-технічними базами та спеціалістами у цій сфері!», - пояснив Павло Сушко.

Також народний депутат є членом делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи. В рамках роботи в ПАРЄ відстоює права українських дітей на міжнародному рівні. Входить до профільних Комітетів Асамблеї та робочих груп. 

*інформаційний матеріал