Рідкісне стародавнє поховання випадково виявили переселенці на Харківщині (фото)

1066

Рятівна археологічна служба Харківської області та працівники Харківського історичного та Зміївського краєзнавчого музеїв провели рятівні археологічні розкопки на Зміївських кручах, в результаті яких було виявлено групове поховання пізнього етапу зрубної культурно-історичної спільноти (15-13 ст. до н.е.). Ця культура в той період була широко розповсюджена у степовій та лісостеповій зоні України. Про це повідомила старший науковий співробітник Зміївського краєзнавчого музею Ірина Саяна.

Поховання виявили переселенці із Кривого Рогу, які зараз перебувають на території Зміївської громади: Лев Кошман та його батько Сергій Миколайович.

«Батько із 10-річним сином приїхали на Зміївські кручі, щоб помилуватися краєвидами. Хлопчик у окопі розгледів кістку, яка згодом виявилась людським черепом. Не знаючи, що робити далі, батько і син звернулися до Зміївського краєзнавчого музею. Відразу ж на місце знахідки виїхали працівники музею, які біля людського черепа знайшли фрагменти ліпного сіроглиняного горщика. На жаль, частина горщика була втрачена в результаті земельних робіт екскаватора. Але і ті фрагменти, які були знайдені, свідчили про те, що цей горщик належить до скіфського, або навіть передскіфського часу», - розповіла Ірина Саяна.

За її словами, фотографії знахідок в той же день були відіслані до археологічної служби Харківської області. Знахідка зацікавила археологів, і ось, 9 чеврня, були проведені охоронні дослідження цього поховання.

«В результаті розкопок, археологами виявлено 3 поховання зрубної культури (15-13 ст. до н.е.). І що цікаво, це не остаточна кількість захоронень в могильнику. Могильні плями показують на те, що там є інші поховання людей того періоду, і їх може бути до 20 чоловік», - поділилася старший науковий співробітник Зміївського краєзнавчого музею

Археологи припускають, що це рідкісний тип родинного поховання, які на території Харківської області археологи знаходять дуже рідко.

Фото: фейсбук-сторінка Ірина Саяна

Читайте також: