Проблеми запуску двигуна: шукаємо причини та знаходимо рішення

1289
Двигун автомобіля може відмовитися від роботи з багатьох причин, і більшість водіїв у такій ситуації намагаються розв'язати проблему на місці, щоб заощадити час та гроші на відвідуванні сервісу.

В цій статті ми розглянемо деякі з можливих відповідей на питання, чому двигун не запускається. Якщо ви маєте звичку замовляти змінні розхідники (наприклад ремінь генератора Ланос), у більшості випадків після з'ясування причини зможете продовжити поїздку.

Пошкоджена електропроводка

Однією з потенційних причин проблеми запуску може бути електропроводка. Пошкоджені контакти електропроводки, такі як корозія або окиснення клем акумулятора, або ослаблення затискача проводів, можуть стати на заваді правильному функціонуванню двигуна. Тому, перед початком пошуку інших причин, варто перевірити стан електропроводки і впевнитися, що всі контакти належним чином з'єднані.

Несправні свічки запалення

Некоректна робота свічок запалювання може бути іншою причиною того, що двигун відмовився працювати. На свічках запалювання можуть утворюватися відкладення або вони можуть перестати генерувати іскру внаслідок контакту з бензином. Перевірка та очищення свічок запалювання може вирішити проблему, але іноді знадобиться заміна свічок.

Зношені підшипники

Підшипники також можуть впливати на запуск двигуна автомобіля, особливо при холодному запуску. При цьому стартер може працювати нормально, але через магнітне поле його якір може перекошуватися, порушуючи контакт у щітках та магнітний зазор. Якщо підшипники зношені або пошкоджені, може виникнути проблема з контактом, а це обов'язково завадить ефективному запуску двигуна.

Обрив ременя ГРМ

Обрив ременя газорозподільного механізму є однією з потенційних причин, яка може призвести до відсутності запалювання. Ремінь ГРМ є важливою складовою системи, яка відповідає за правильний рух клапанів та поршнів у двигуні. Внаслідок обриву ременя ГРМ, рух поршнів та клапанів стає невідповідним, що спричиняє неправильні оберти і може викликати навіть повну нездатність до запуску.

Проблеми з системою випуску

Застряглі або пошкоджені вихлопні клапани, засмічений каталізатор або проблеми з вихлопною системою обмежують вивільнення вихлопних газів та впливають на роботу двигуна. Якщо клапани не відкриваються або закриваються неправильно, це може призвести до неправильного випуску вихлопних газів, що порушить цикл роботи двигуна. Засмічений каталізатор, у свою чергу, призводить до забруднення системи вихлопу. Також ця причина включає до себе протікання вихлопних труб, зламані глушники або дефектні гумові ущільнювачі.

Проблеми з системою запуску

Деякі автомобілі використовують комп'ютерні системи запуску, які контролюють роботу двигуна при запуску. Несправність у цій системі може призвести до проблем з запуском двигуна. Наприклад, датчики, відповідальні за постачання відомостей про температуру повітря, рівень палива, положення дросельної заслонки та інші параметри, можуть працювати неправильно. Також несправним можуть бути реле, що у системі запуску відповідають за передачу електричного струму до стартера, паливного насоса та інших складових системи запуску. Якщо реле несправне або перебуває в стані короткого замикання, це стане перешкодою для запуску двигуна.

Читайте також: