Попри обстріли. У Харкові та області розпочався новий навчальний рік

2432

У 559 закладах загальної середньої освіти Харківської області сьогодні, 1 вересня, розпочався навчальний процес. Він проходитиме в дистанційному режимі. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

Очікується, що цьогоріч у школах Харківщини навчатиметься 214 тис. 627 дітей, в тому числі 13 тис. 496 першокласників. Станом на 1 вересня 18 тис. 96 учнів уже приступили до навчання, решта виїхала із Харківської області, але планують повернутися до навчання в регіоні. До війни середню освіту в області отримували 260 тис. дітей. Цього року в режимі онлайн працюватимуть 559 шкіл з 715. У закладах вищої та фахової передвищої освіти в режимі онлайн навчатимуться 145 тисяч студентів.

«Дякую усім педагогам та працівникам освітньої сфери, які, попри усі об'єктивні труднощі, попри постійні обстріли та ризик для життя, демонструють високий професіоналізм та відданість справі. Переконаний, рівень знань, які отримуватимуть наші діти, залишиться на максимально високому рівні!» - зазначив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Як повідомив Харківській міський голова Ігор Терехов, всі школи Харкова розпочали роботу 1 вересня.

«Ми завжди з особливою радістю зустрічали 1 вересня. Але, на жаль, під час війни, яку розв'язала російська федерація, ні про які лінійки не може йти мова, бо на першому місці у нас, звичайно, збереження життя і здоров'я наших харків'ян. Незважаючи на глобальні руйнування, у Харкові працюватимуть абсолютно всі школи, і сьогодні педагоги почали навчати наших дітей онлайн. Однак я сподіваюся, що наступне 1 вересня ми вже відзначимо так, як це за традицією завжди було у Харкові», - наголосив Ігор Терехов.

Довідка. Російські окупанти зруйнували на території Харківщини 21 школу, 210 шкіл отримали ушкодження, а на окупованих територіях опинилися 150 шкіл.

Галина Половик

Читайте також: