Квіти та спогади. Харків'яни вшанували пам'ять жертв страшної аварії (фото, відео)

1892
В день річниці аварії на Чорнобильській АЕС, 26 квітня, біля харківських пам'ятників знову квіти та ті, хто пережив той жах, ті хто вшановує пам'ять.

Цього дня, 26 квітня,  37 років тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша у світі техногенна катастрофа. Весь світ у цей день вшановує пам'ять загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах.

Аварія на Чорнобильській АЕС – найстрашніша атомна катастрофа в історії людства.

У день річниці трагедії на Чорнобильській АЕС у Харкові, у Молодіжному парку, як завжди поклали квіти до пам'ятника Чорнобильцям. 

"Ми йдемо від  пам'ятника, вшанували та згадали усіх наших", - каже своїм побратимам телефоном ветеран-чорнобилець з палицею, спускаючись з другом у метро.  Так, багато хто з ветеранів та постраждалих не зміг прийти - війна диктує свої правила... 


Але біля кожного знаку пошани нашого міста були квіти... "Ніхто не забутий! Ніщо не забуте!"

Навіть, пам'ятник героям - рятівникам-чорнобильцям на Північній Салтівці вистояв під страшними обстрілами рашистів.... Катам не стерти наші пам'ятки!


"Ми пам’ятаємо всіх, хто боровся з наслідками аварії, усіх, чиє життя забрав Чорнобиль. І нікому не дозволимо знехтувати пам’яттю про цю катастрофу, про її жертв, про героїв, які віддали життя в боротьбі з нею", - написав на своїй сторінці Президент України Володимир Зеленський.

До речі, 8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією №71/125 проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого російські війська обстріляли та захопили Чорнобильську АЕС і понад місяць перебували на її території, намагаючись шантажувати світ атомною погрозою...

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко   

Читайте також: