Кицька дбайливо розгрібала завали над головою. Історія дивовижного порятунку у Харкові (фото)

2379

У Харкові кицька врятувала комунальника. Історію про те, як тваринка допомогла чоловіку вибратися з-під завалів, розповіли у прес-службі КП "Харківські теплові мережі".

Петро Малєєв працює на котельні в Помірках понад 20 років. Суміщає роботу слюсаря і оператора котельні. Коли почалася війна, він переселився на роботу, бо селище Циркуни, де жив з родиною, опинилося під окупацію. Сім'я виїхала за кордон, а сам комунальник залишився у Харкові і продовжував працювати .

Того злополучного дня, 19 травня, він чергував у своїй сторожці - за кілька метрів від епіцентру вибуху. Все, що пам'ятає з тієї жахливої зміни, - страшний звук прильоту.

Коли прийшов до тями під купою мотлоху, чоловік відчув, що хтось дбайливо розгрібає завал над його головою. Це була кицька, яка живе в котельні. Від цієї несподіваної турботи у чоловіка де й взялися сили, він швидко скочив на ноги і вибіг надвір.

Котельня в Помірках. Після обстрілу 19 травня 2022 року

Як пізніше з'ясувалося, снаряд влучив просто у середину котельні. Але, на щастя, котли були виключені, газ перекритий, тому найстрашнішого не сталося.

Наразі хвостата рятівниця, у якої чомусь досі немає клички, продовжує жити на котельні, уже відбудованій. Разом з нею цілодобову вахту несе собачка Жуля. Влітку Кицька народила кошенят. Усіх розібрали по домівках будівельники -  у такої мами і кошенята мають приносити щастя в дім.

Петро Малєєв додому повернувся лише у липні, після визволення селища. Там на нього також чекали дві кішки та собака. Вони пережили окупацію і вижили, коли у двір прилетів російський снаряд. Тоді згоріла літня кухня, а будинок, на щастя, уцілів.

У дива можна вірити або ні, але хвостатих ангелів-охоронців все ж варто мати.

Котельня в Помірках. Після відновлення

Фото: КП "ХТМ"

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

 

Галина Половик

Читайте також: