Його зірка зійшла на сході у Харкові, а згасла на заході (фото, відео)

783
Сьогодні річниця дня народження видатного харків'янина.


Пам'ятаємо! В цей день, 30 квітня, в 1901 році народився Саймон (Шимон, Семен) Абрамович Кузнець – один із трьох харків'ян, були лауреатами Нобелівської премії.

Він народився у Пінську в єврейській родині. Батько Шимона підозрювався у великій розтраті. За даними розслідування газети «Історична Брама», 1909 року Абрам Кузнець перевів на свій рахунок у лейпцизькому банку 20 тисяч рублів з майна Азовсько-Донського комерційного банку, додатково позичив у заможних городян ще 15 тисяч рублів і втік із міста. Загалом Абрама Кузнеця підозрювали у розтраті не менше ста тисяч рублів. Після цього деякий час сім'я жила у Києві.

У 1917 році Шимон вступив до Харківського комерційного інституту. До 1922 року навчався та працював у Харкові. Але потім через Польщу емігрував до Нью-Йорку. Навчався у Колумбійському університеті.

У 1927-1961 роках був співробітником Національного бюро економічних досліджень. Одночасно, з 1930 по 1954 роки обіймав посаду професора на кафедрі економіки та статистики Пенсільванського університету, з 1960 року і аж до виходу на пенсію у 1971 році – у Гарвардському університеті.

У 1971 році був нагороджений Нобелівською премією з економіки «за емпірично обґрунтоване тлумачення економічного зростання, яке призвело до нового, глибшого розуміння економічної та соціальної структури та процесу розвитку в цілому».

Помер видатний харків'янин 8 липня 1985 року у Кембриджі (МассачусетсСША).У Харкові Саймону Кузнецю встановлено пам'ятник біля входу до університету імені Каразіна разом із бюстами ще двох нобелівських лауреатів – Іллі Мечникова та Льва Ландау.Фото та відео: GX, Наталія Бойченко, соцмережі