Історичний факт. Уродженець маленького села на Харківщині круто змінив долю великого міста (фото)

757
Цікаві історичні факти з життя міста.

Пам'ятаємо! Цього дня, 10 лютого, у 1773 році народився один із найзнаменитіших харків'ян Василь Каразін – засновник Харківського університету.

Один із найбільш освічених людей свого часу Василь Каразін зробив значний внесок у поширення прогресивних ідей, ініціював створення першого в Європі Міністерства народної освіти. Займався народними школами, жіночою освітою, надавши своїм кріпакам у спадкове володіння землю.

Виступив ініціатором відкриття у Харкові університету, переконавши місцеве дворянство зібрати пожертвування на суму 400 тисяч рублів для створення навчального закладу.

Відкриття університету радикальним чином змінило історію Харкова, перетворивши його на один із освітніх та культурних центрів.

У 2023 році Харкіщина відзначила 250 років з дня народження Василя Каразіна.

Нагадаємо, 1905 року на честь століття відкриття університету в Харкові було встановлено пам'ятник Василю Каразіну. Спочатку він розташовувався на місці нинішнього пам'ятника Шевченку. Зараз - біля центрального входу до університету.

На честь 215 річниці з дня народження студенти одягли пам'ятник засновнику ВНЗ Василю Каразіну в мантію почесного доктора університету.

Фото та матеріал: відкриті джерела

Читайте також: