Харків'янка торкнулася історії святого (фото)

680
Сьогодні православний світ відзначає велике свято — День Святого Андрія.


Особливо цю дату вшановують в Шотландії, адже Святого Андрія (St Andrew's Day) вважають її захисником.

День Святого Андрія відзначається християнами 30 листопада кожного року. У цей день у Шотландії відбуваються чисельні фестивалі, ярмарки, а також чисельні культурні події. Цей день у Шотландії є Банківським вихідним днем (Bank Holiday). Цей день також активно святкують шотландці в усьому світі.Прапор Святого Андрія є прапором Шотландії, який має загальну назву The Saltire.

Святий Андрій був одним з апостолів Ісуса і братом Святого Петра. Його було розіп'ято римлянами на діагональному хресті, який називають Хрест Святого Андрія (який зображено на шотландському прапорі).День Святого Андрія символізує початок періоду Адвент (Різдвяний Піст). Саме від цього дня християни починають готуватись до приходу Різдва, адже «адвент» перекладається з латинської, як «прихід».

Як написав на своїй картині харківський митець Гамлет - "ВІЙНА КРАДЕ БАГАТО ЧАСУ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ! ВІЙНА ДАЄ БАГАТО ЧАСУ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ!". Багато хто з харків'ян, що вимушено залишили рідне місто, побачили світ і показали, на що ми спроможні. Ось і Ольга Чуб завдяки своїм талантам спромоглася відвідати багато країн в цей буремний час, дізналася і розповіла багато цікавого."Святого Андрія в Шотландії дуже шанують. Він є невіддільною частиною шотландської культури та традицій. Святий Андрій вважається покровителем Шотландії, шотландський прапор — це Андріївський хрест, а стародавнє містечко Сент-Ендрюс отримало таку назву, бо стало місцем останнього спочинку святого", - розповіла Ольга Чуб, якій пощастило відвідати це місто.Фото та матеріал: Ольга Чуб, відкриті джерела