Харків'янин із чуйним серцем надихнув на добрі справи (фото, відео)

682
Навіть одна добра справа може хвилею надихнути інших.

А ви знали? Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності відзначається щороку вже 26 років поспіль, починаючи з 17 жовтня 1993 року. Він був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

У святому писанні сказано: "Нехай кожен жертвує так, як вирішив у своєму серці, без жалю. Адже Бог любить тих, хто дає з радістю." (Друге послання до Коринтян, розділ 9, вірші 7)."Не збідніє рука того, хто дає", так у народі перефразували вірш 38 з розділу 6 Євангеліє від Луки - "Давайте і дадуть вам; мірою доброю, натоптаною, струснутою й переповненою вам у подолок дадуть. Бо якою ви мірою міряєте, такою відміряють вам...", - так написано біля пам'ятника Кисі Вороб'янінову (герою творів Ільфа та Петрова) у Харкові.

Можливо це день, коли хтось перегляне свої цінності та наповнить своє життя змістом, перейшовши від егоїзму до альтруїзму, як це зробив Філ у к/ф "День бабака"! Адже допомагаючи у розв'язанні чужих проблем - забуваєш про свої та знаходиш задоволення в радості інших.

"Саме сьогодні хочу розповісти про чудову людину, з якою нещодавно звела доля. На Салтівці відкрилася нова кав'ярня, яка одразу сподобалася нам із донькою. Її власник виявився чудовою людиною і до того ж відомою багатьом... Адже про хлопця писали в ЗМІ. Його теща з-під Куп'янська - він там зустрів війну і потрапив в оточення. А потім був одним з тих, кому пощастило евакуювати дітей та жінок до Харкова. Будівельник і бариста у минулому, волонтер і щасливий мрійник, що здійснив свої заповітні бажання... Наразі Сергій відкрив кав'ярню, щоб дарувати добро людям. Ми на власні очі в цьому впевнилися, коли літня жінка зайшла до нього майже без грошей і отримала каву в дарунок", - розповіла журналістка Наталя про добрий вчинок та його наслідки.Це справді чарівне місце з цікавими написами та книгами, пледом та хризантемами (які любила та розводила бабуся Сергія). У кав'ярні - чарівна лампа, що манить уночі."Ніколи не пізно дарувати добро! Сергій не знає про мою публікацію... Я просто згадала ту жінку, що з честю доживає свій вік, що віддала власнику гаманець з грошима, а сама рахує копійки... Про те, що вона втратила коханого чоловіка, але не жагу до життя. Саме такі міста притягують добрих людей. І, як хвилі на воді, породжують добрі справи. Зокрема, художниця Олександра Суфіянова подарувала Сергію листівку зі своєю картиною і віршем про хризантеми на згадку про його бабусю і його добрі справи", - доповнила свою розповідь харків'янка.До речі, Олександра, окрім картин-листівок з віршами, днями ще й книгу випустила.
Фото, відео та матеріали: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела