Харківське "небо із парасольок" знову дарує радість перехожим (фото, відео)

2192
Війна забрала багато життів та зруйнувала багато улюблених місць, тому кожне відновлена та вціліла візитівка міста надихає.


А ви знали? 21 жовтня відзначається миле неофіційне свято – День різноколірних парасольок.


Мабуть, ледь у кожного харків'янина є світлина під парасольками на вулиці Сумській (яскраву світлину робила і наша постійна читачка Аліна Цимбалюк).Через війну довгий час улюблена локація була прихована від ворожих обстрілів. Дякувати нашим героям-захисникам ворога відкинули подалі від Харкова і з'явилася можливість знову дарувати радість містянам. 

В червні 2023 локація не лише знову заграла яскравими барвами кольорових парасольок, а ще й набула патріотичних ноток.
До речі, ввечері біля парасольок ще й весело вогники різноколірні блимають. Додамо трохи історичних цікавинок. 
А ви знали? Щороку 21 жовтня відзначається миле неофіційне свято – День різноколірних парасольок.Різноколірні парасольки мав герой казки Г. Х. Андерсена Оле-Лукоє. Він розкривав їх над слухняними дітьми, завдяки чому вони всю ніч бачили прекрасні сни!


А прикрашене яскравими парасольками небо дарує прекрасні сни наяву!


Першими прикрашати вулиці парасольками, таким чином створюючи святковий настрій місцевим мешканцям та численним туристам, почали в невеликому португальському місті Агеда (Agueda): декоративний арт-проект «Небо з парасольок» («Umbrella Skу Project») запустили в липні 2011 року в рамках щорічного фестивалю мистецтв, прикрасивши не одну вулицю, створюючи тінь та прохолоду для учасників заходу.Оригінальну ідею підхопили і в інших країнах — на Кіпрі,у  Туреччині (фото з міста Бельдібі нашої читачки Тетяни Рогальової), Сербії, Киргизії, Камбоджі, Ізраїлі... і в Україні!

Так, з 2015 року щорічно різноколірні парасольки розкриваються над пішохідною вулицею Йоеля Моше Соломона в Єрусалимі в самому центрі Ізраїлю. Помітивши, як сюди потягнулися туристи, проєкт вирішили розширити та прикрасити простір вулиць, наприклад, сотнями мексиканських сомбреро, декоративними драконами, що символізують китайську культуру, штучними гілочками квітучої сакури на честь Японії, квітковими гірляндами, як у Таїланді. Однак найпопулярнішими залишаються парасольки.

Не залишилася осторонь цього світового тренду і Україна. У липні 2016 року мода на парасольки дійшла до Харкова — тут було прикрашено один із двориків на вулиці Сумській.А ще "небо із парасольок" з'явилося в Екопарку.У листопаді 2017 року в Харкові було помічено ше й дерево з парасольками, яке більше як місяць дарувало радість перехожим. 

А у жовтні 2018 року жовто-червоними парасольками та кульками було прикрашено один із тротуарів на проспекті Науки.До речі, в серпні 2016 року небо із парасольок з'явилося в Ізмаїлі Одеської області. Інсталяцію облаштували над дитячим майданчиком (вул. Садова, 1).

Влітку 2017 року алея парасольок з'явилася в Запоріжжі (кафе на вул. Сталеварів).

У червні 2018 року яскраве парасолькове небо відкрилося у Житомирі та Мелітополі.

У серпні 2018 року до Дня міста вирішили зробити подібну інсталяцію і у Сумах (нижче на фото 6).З яскравими парасольками навіть найпохмуріший день стане веселішим, а сонячному дню вони додадуть різнобарв'я.Фото, відео та матеріали: GX, Наталія Бойченко, Тетяна Рогальова, Аліна Цимбалюк, соцмережі