Харківські енергетики повернули світло у село на Харківщині, яке оберігає храм (фото)

1949

В селі Іванівка, що під Ізюмом на Харківщині, енергетики повністю відновили електропостачання, якого місцеві жителі були позбавлені з початку війни.

Про це повідомили у пресслужбі АТ "Харківобленерго".

Як пояснили в Обленерго, частина села була зі світлом ще з минулого тижня. Іншим довелося трохи почекати, бо через погану погоду   енергетики змогли продовжити роботу тільки зараз. Найбільша складність для електроремонтників у цій місцевості - міни та розтяжки, залишені росіянами під час окупації Ізюмщини. Їх досі знаходять тут.

"Ми вже звикли працювати в таких умовах. Звичайно, люди нервують через відсутність світла, але ставляться з розумінням. І підходять до нас, щоб подякувати. Дехто з місцевих навіть береться трохи допомагати - щось піднести чи притримати. Всім хочеться, щоб світло з'явилося якнайшвидше", - розповіли енергетики.

Село, яке за 19 км від Ізюма, пережило піврічну окупацію. Зараз тут залишилося близько 100 людей - це майже половина від довоєнного часу. Усі без електрики – з початку війни. Тому повернення світла в оселі для місцевих жителів після деокупації, це друге велике свято.

Речниця АТ "Харківобленерго" Марина Шевченко 

Витримала чергову війну і місцева церква Іоанна Предтечі, яка стоїть тут з середини 18 сторіччя. У 30-х роках минулого століття нова влада намагалася підірвати сільський храм. Проте він не рухнув. Під час Другої світової війни храм врятував життя багатьох людей. Нова війна принесла нових бід мешканцям села, але храм уцілів. 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

Галина Половик

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

Галина Половик

Читайте також: