«Батьки явно були в шоці». У Харкові правоохоронці прийшли до учасника «ПВК Редан» (фото)

1044

Харківська поліція 28 лютого проводить обшуки у можливих організаторів масових заворушень, які пов’язані з рухом «ПВК Редан». Про це повідомив начальник слідчого управління Головного управління Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов.

«Сьогодні зранку вже проводимо 3 обшуки у можливих організаторів масових заворушень — один з них неповнолітній. Батьки явно були в шоці з того, чим займаються їхні діти», - підкреслив він.

Болвінов нагадав, що вчора, 27 лютого, до відділів поліції для встановлення особи та деталей було доставлено 245 осіб, які зібралися у центрі Харкова для того, щоб влаштувати бійку. Зараз слідчі шукають та встановлюють особи організаторів.

Довідка GX. В Україні почали масово поширювати молодіжний рух ПВК «Редан». Він виник й активно діє в росії.

Підлітки збираються великими групами в громадських місцях і влаштовують бійки між представниками різних субкультур. Такі зібрання проводили вже в Харкові, Полтаві, Дніпрі, Івано-Франківську та Львові.

Рух «ПВК Редан» сягає корінням японського аніме «Hunter x Hunter», де діє злочинна організація «Геней Редан», також звана «Павуком» або «Примарною трупою». Її символом є павук із цифрою «4». Представники субкультури називають себе неформалами, виступають проти футбольних фанатів і мігрантів.

У Telegram створюються відповідні тематичні групи. Зокрема, в українському сегменті Telegram функціонують київська, львівська, луцька, стрийська групи, а також кілька всеукраїнських груп.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

Читайте також: