26 грудня. Факти з історії Харкова (фото)

1150

Пам'ятаємо! 26 грудня 1912 року в Харкові народився Євген Лазаренко (1912-1979) — відомий вчений у галузі мінералогії, академік Академії наук України.

В 1934 році Лазаренко закінчив Харківський університет. Один із найвидатніших випускників за всю історію існування вишу. Працював у Львові, Києві і не лише... У 1970-1979 рр. був президентом Українського мінералогічного товариства.

Був членом багатьох іноземних наукових товариств:

  • - почесним доктором Honoris Causa університету імені Марії Кюрі-Склодовської у Любліні (Польща);
  • - членом Болгарського геологічного товариства,
  • - дійсним членом товариства мінералогії та геології Чехословацької академії наук, дійсним членом Мінералогічного товариства Великобританії та Ірландії;
  • – почесним членом Наукового товариства імені Тараса Шевченка.

26 грудня 2005 року НБУ повідомив про введення в обіг ювілейної монети «Олексій Алчевський» номіналом 2 гривні. Ця монета продовжила серію «Видатні особистості України» та була присвячена 170-річчю від дня народження Олексія Алчевського (1835-1901) – українського промисловця та банкіра, засновника першого у Харкові банку комерційного кредиту «Харківський торговельний банк», першого Земельного банку в країні. Алчевський також був відомий як найбільший у Харкові меценат.

Монета була виготовлена з нейзильберу, маса складала 12,8 грама, а тираж – 20 000 штук.

На аверсі монети було зображено паровоз (символ прогресу наприкінці XIX століття) на тлі стилізованих абрисів териконів, доменної печі та мартенівського цеху – напис «2 гривні» та логотип Монетного двору Національного банку України. На реверсі монети – портрет Алчевського, під ним півколом розміщені написи «1835-1901» та «Олексій Алчевський».

Фото та матеріал: відкриті джерела

Читайте також: