Як шум вливає на здоров'я людини

3280
Шумове забруднення атмосфери – одна з форм хвильового, фізичного забруднення, адаптація організму до нього є неможливою.

Поняття шумового забруднення формується в результаті вивчення впливу різноманітних звуків на людину. Інтенсивність шумового забруднення (тиску) вимірюється в децибелах (дБ). Як розповіли в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, шум інтенсивністю 85 дБ і більше призводить до фізіологічних і психологічних негативних наслідків на нервову систему, сон, емоції, працездатність. Захистити себе від впливу шуму можливо лише за межами міста. В міських квартирах залишається лише один вихід – проведення шумової ізоляції, яка досягається сучасними будівельно-оздоблювальними матеріалами. Значний ефект дає благоустрій житлових районів.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України  від  22 лютого 2019 року № 463 затверджено «Державні санітарні норми допустимого рівня шуму в приміщеннях житлових та громадських  будинків  і на території житлової забудови».

Щодо запобігання шкідливій дії шуму на постійних робочих місцях мають бути спрямовані на зміну технології процесів і конструкцій машин, що є джерелами шуму. Застосовують також установку глушників для поглинання шуму вихлопу повітря. Велике значення має звукоізоляція.

Індивідуальними засобами захисту від шуму є різні типи навушників. Слід також проводити регулярні запобіжні та періодичні медичні огляди.

Читайте також: