Вірусний гепатит А: ситуація в Харківській області

2939

У Харківській області епідситуація щодо захворюваності на вірусний гепатит А є контрольованою, показники не перевищують середньобагаторічні. Про це повідомили в Обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

Протягом 2023 року реєструвались поодинокі випадки на окремих адміністративних територіях (за 10 місяців 11 випадків). Гепатит А має виражену осінньо-зимову сезонність, тому сьогодні небезпека зараження залишається високою.

У центрі контролю та профілактики хвороб нагадали про деякі особливості вірусного гепатиту А та засоби його профілактики.

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, жовтяниця) – антропонозна інфекція, якою хворіють лише люди. Механізм передачі інфекції – фекально – оральний. Найчастіше зараження відбувається через інфіковані воду, харчові продукти або при контакті з забрудненими поверхнями.

Інкубаційний період може бути тривалим – до 50 днів. Збудник гепатотропний (вражає печінку), тому одним із проявів є жовтяниця (пожовтіння шкіри, слизових, склер очей). Інші найпоширеніші симптоми: слабкість, відсутність апетиту, підвищена температура, діарея, блювота, темна сеча.

До ускладнень, що трапляються нечасто, відносять  гостру печінкову недостатність, яка може закінчитися смертю.

Як запобігти інфікуванню гепатитом А? Це легко зробити, якщо дотримуватися правил гігієни: мити руки теплою водою з милом перед приготуванням та вживанням їжі та після кожного відвідування туалету; вживати лише безпечну воду (фасовану або після кип’ятіння протягом 5 хвилин); використовувати в їжу продукти харчування, в якості яких ви впевнені; ретельно мити овочі та фрукти.

Прості щоденні правила допоможуть запобігти такому важкому захворюванню як гепатит А.

Тож бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!

Читайте також: