На Харківщині зафіксовано чотири випадки захворювання, що є особливо небезпечним для дітей

2344

В Україні за перші два місяці 2024 року зафіксовано 515 випадків захворювання, тоді як за аналогічний період минулого року було зареєстровано тільки 27 випадків. 95,9% усіх захворілих — діти, 4,1% — дорослі. Більшість хворих — діти дошкільного та раннього шкільного віку. Про це повідомили в Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.

У Харківській області зафіксовано чотири випадки захворювання на кашлюк. Про це йдеться в інформації обласного лабораторного центру контролю та профілактики хвороб.

Довідка. Кашлюк – це інфекційне захворювання дихальних шляхів, найпоширенішим симптомом якого є напади сухого кашлю.

На початку захворювання кашлюк часто плутають зі звичайною застудою, адже йому притаманні: слабкий кашель, температура, нежить. Проте не слід його недооцінювати. Кашель при кашлюку може тривати приблизно 8 тижнів і супроводжуватись апное (тобто тимчасовим припиненням дихальних рухів). Серед частих ускладнень захворювання – пневмонія, рідше – судоми та ураження головного мозку. Чим менший вік дитини, тим небезпечніший для неї кашлюк. Кашлюк найбільш небезпечний для дітей перших років життя, а особливо – перших місяців життя. Саме в цьому віці реєструється найбільша кількість смертей від кашлюку.

Як захистити себе та дитину — читайте тут.

Читайте також: