Корисно знати: особливості кашлю при кашлюку

4343

Кашлюк – одне з найбільш заразних інфекційних захворювань дихальних шляхів, що викликається бактеріями Bordetella pertussis. Передача збудника від людини до людини відбувається повітряно-крапельним шляхом переважно під час кашлю чи чхання.

На початку захворювання відмічається помірний жар, слабкість, рідкий сухий кашель. Пізніше кашель стає затяжним спастичним нападоподібним, частіше з’являється у нічний час, триває від 4 до 8 тижнів. Напади кашлю супроводжуються постійним відчуттям дискомфорту в грудях, появою свистячого дихання, відхаркуванням в’язкого мокротиння. Через нестачу кисню обличчя стає набряклим та почервонілим, іноді розвивається ціаноз.

Тривалі напади кашлю можуть спровокувати блювання, а у дітей молодшої вікової категорії можуть призвести до тимчасової зупинки дихання (апное). Окрім того, часто виникають ускладнення, такі як пневмонія та енцефалопатія.

Нагадаємо, в Україні за перші два місяці 2024 року зафіксовано 515 випадків захворювання, тоді як за аналогічний період минулого року було зареєстровано тільки 27 випадків. 95,9% усіх захворілих — діти, 4,1% — дорослі. Більшість хворих — діти дошкільного та раннього шкільного віку. Про це повідомили в Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.

У Харківській області зафіксовано чотири випадки захворювання на кашлюк. 

Джерело — сайт Харківського обласного лабораторного центру контролю та профілактики хвороб.

Довідка. Кашлюк – це інфекційне захворювання дихальних шляхів, найпоширенішим симптомом якого є напади сухого кашлю.

На початку захворювання кашлюк часто плутають зі звичайною застудою, адже йому притаманні: слабкий кашель, температура, нежить. Проте не слід його недооцінювати. Кашель при кашлюку може тривати приблизно 8 тижнів і супроводжуватись апное (тобто тимчасовим припиненням дихальних рухів). Серед частих ускладнень захворювання – пневмонія, рідше – судоми та ураження головного мозку. Чим менший вік дитини, тим небезпечніший для неї кашлюк. Кашлюк найбільш небезпечний для дітей перших років життя, а особливо – перших місяців життя. Саме в цьому віці реєструється найбільша кількість смертей від кашлюку.

Як захистити себе та дитину — читайте тут.

Читайте також: