Інфекції, що негативно вливають на серцево-судинну систему

3140
Серцево-судинні захворювання – поняття, яке включає цілу низку патологій, таких як інфаркт міокарда, інсульт, гіпертонічна хвороба, серцева недостатність, ендокардит та інше.

Розвиток цих захворювань провокують безліч факторів: куріння, високий рівень холестерину в крові, підвищений артеріальний тиск, літній вік, сімейний анамнез тощо. Про це нагадали в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Одним із значущих факторів ризику виникнення серцево-судинних патологій (як симптому або ускладнення хвороби) є інфекції. Найбільш небезпечні з них:

  • • грип та ГРВІ, зокрема COVID-19;
  • • інфекції дихальних шляхів (хронічний тонзиліт, пневмонії);
  • • інфекції сечовидільної системи (пієло-, гломерулонефрити).

Віруси, бактерії та токсини, які вони продукують, грибки, паразити завдають серйозного удару по імунній системі та організму в цілому. При неправильному або неповному лікуванні, ігноруванні або недотриманні призначень лікаря інфекційні агенти можуть викликати запалення стінок судин, згущення крові, що приводить до формування тромбів, та безпосереднє ураження клітини міокарда. Загрозливі наслідки з боку серцево-судинної системи (ССС) важко піддаються терапії, часто переходять у хронічну форму і як наслідок, погіршують якість життя та зменшують його тривалість.

Щоб не допустити розвиток ускладнень, зокрема з боку ССС, при перших проявах інфекційного захворювання звертайтеся за допомогою до сімейного лікаря. Дотримуйтеся призначень, які вам прописав спеціаліст. Не наражайте на небезпеку себе та оточення. При нездужанні залишайтеся вдома, а за необхідності госпіталізуйтеся. Інфекція, перенесена «на ногах», підвищує ризик виникнення негативних наслідків.

Уберегти себе та своє серденько від інфекції та її ймовірних ускладнень можна завдяки вакцинації. Щеплення проти грипу, COVID-19, пневмококової інфекції не є обов’язковими (не включені до Календаря профілактичних щеплень), проте рекомендовані перед початком епідемічного сезону. Навіть у разі зараження, вакциновані люди переносять захворювання у легшій формі та рідше стикаються з ускладненнями.

Читайте також: