Чим небезпечний алкоголь для людей похилого віку

3618

У сучасному світі багато людей шукають можливості жити довше, без  хронічних захворювань і максимально зберегти функціональні спроможності організму. Для досягнення цих цілей варто переглянути власні відносини з алкоголем. Добре відомо, що тривале споживання алкоголю має негативний вплив на організм, фізичне та психічне здоров’я, призводить до довгострокових наслідків в організмі людини і прискорює процеси старіння органів і систем.

З віком у організмі людини поступово зменшується відсоток води, але при цьому рідше відчувається спрага. Через це літні люди частіше страждають від зневоднення.  Старіння організму дуже важко контролювати. Воно призводить до того, що з часом шкіра стає тоншою та сухішою, ще швидше старіє через зовнішні фактори – навколишнє середовище та спосіб життя. Одним із таких чинників є алкоголь, що зневоднює і сушить шкіру.

У процесі старіння у людини сповільнюється обмін речовин та виведення токсинів. Чим старше стає людина, тим довше алкоголь залишається у її організмі.

Люди, які вживають алкогольні напої, достовірно частіше хворіють на цироз печінки. Навіть помірне вживання алкоголю здатне призвести до таких проблем, як жирова хвороба печінки. За даними досліджень існує ймовірність того, що алкогольна хвороба печінки може бути частково спричинена здатністю імунної системи людини атакувати здорові тканини тіла.

З віком надмірне споживання провокує розвиток багатьох хроніних захворювань людини: високого кров’яного тиску, хвороб серця, нирок, травної системи та онкологічних захворювань.

Алкоголь впливає на дію медичних препаратів, що може призвести до серйозних побічних ефектів. Наприклад, вживання алкоголю під час прийому аспірину підвищує ймовірність проблем зі шлунком або внутрішньої кровотечі. Змішування його з певними снодійними, знеболюючими або ліками проти тривоги може бути небезпечним для життя.

Слід пам’ятати що більш раній початок вживання алкогольних напоїв та регулярне їх споживання призводять до швидшого розвитку алкогольної залежності з важкими наслідками для здоров’я.

Відповідно до звіту Інституту психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України «Щодо наркотичної та алкогольної ситуації в Україні» у 2020 році було зафіксовано 9 709 випадків смертей, пов’язаних із вживанням алкоголю та отруєннями ним. У звіті виділені 3 групи причин смертей внаслідок вживання алкоголю: хвороби, пов’язані з вживанням алкоголю, розлади психіки та поведінки через вживання алкоголю, зовнішні причини смерті. При цьому у старших вікових групах спостерігається значно більший відсоток людей, які померли саме від хронічних хвороб, спричинених вживанням алкоголю: 90% у віковій групі 70 років і старше проти 50% у віковій групі 45-54 роки

Споживання алкоголю погано співвідноситься із намірами уповільнити старіння та вікові зміни органів і систем організму. Якщо ви прагнете якомога довше зберегти активне і здорове життя, то варто відмовитися від алкоголю. Пам’ятайте: безпечної дози алкоголю не існує!

За матеріалами Харківського обласного центру контролю та профілактики захворювань

Читайте також: