Альфа-ліпоєва кислота: унікальний антиоксидант і не тільки

3258

Альфа-ліпоєва кислота - це дивовижна речовина, яка міститься у кожній клітині нашого тіла. Вона широко відома завдяки своїм потужним антиоксидантним здібностям, і багато вчених навіть класифікують її як «антиоксидант антиоксидантів», адже їй під силу сприяти регенерації та поповненню запасів інших антиоксидантів.

Та на цьому унікальні властивості такої речовини лише починаються. Але давайте про все по черзі.

Антиоксиданти - це особливі речовини, які допомагають нейтралізувати активні форми кисню, також відомі як вільні радикали. Ці речовини виробляються в організмі кожного з нас в результаті абсолютно природних процесів життєдіяльності, але при деяких проблемах зі здоров'ям та при впливі зовнішніх факторів їх синтез може збільшуватися, що загрожує розвитком хронічних запальних процесів, передчасним старінням, виникненням цукрового діабету та онкології.

Альфа ліпоєва кислота суттєво знижує ризик таких станів. І водночас вона є дуже незвичайним антиоксидантом, тому що може діяти і у водорозчинних, і у жиророзчинних областях клітин і тканин.

Завдяки цьому вона легко засвоюється та транспортується до багатьох органів та систем організму, наприклад, у головний мозок, печінку та нерви. Для порівняння, популярний антиоксидант вітамін С погано розчиняється в ліпідах — він не може проникати крізь ліпідну стінку клітинних мембран, а вітамін Е навпаки погано розчиняється у воді.

Також ліпоєва кислота може:

  • • Допомагати у рятуванні від зайвої ваги. Ожиріння — серйозна проблема сучасності, та багато людей безрезультатно борються із зайвими кілограмами. Альфа-ліпоєва кислота допомагає зменшити апетит, що полегшує процес схуднення. Також вона сприяє більш ефективному спалюванню калорій.
  • • Зменшити ризик розвитку діабету. Альфа-ліпоєва кислота може діяти в цьому питанні відразу кількома шляхами. По-перше, вона допомагає знизити рівень глюкози в крові, а по-друге, підвищує чутливість тканин до інсуліну.
  • • Поліпшити когнітивну функцію. З віком функції мозку погіршуються, що відбивається на швидкості реакцій, пам'яті та уважності. Альфа-ліпоєва кислота непогано уповільнює ці природні процеси, а також знижує ризик деменції та хвороби Альцгеймера.
  • • Підтримати здоров'я серця. Вживання такої корисної речовини сприяє зниженню рівня тригліцеридів та придушенню запальних процесів. Декілька досліджень підтвердило, що така добавка до раціону пригнічує появу бляшок у судинах, що робить її корисною для профілактики та лікування атеросклерозу. Також вчені з'ясували, що альфа-ліпоєва кислота може знижувати кров'яний тиск та покращувати ендотеліальну функцію плечової артерії. Це робить її дуже перспективним засобом для попередження та лікування гіпертонії.
  • • Підтримувати здоров'я очей. Окислювальний стрес з роками може збільшувати ризик виникнення катаракти та інших проблем із зоровою системою. Вчені довели, що альфа-ліпоєва кислота може відігравати дуже важливу роль у профілактиці катаракти та лікуванні глаукоми. Також її вживання запобігає загибелі клітин сітківки ока при пігментному ретиніті. 

                                           

Дізнатися про властивості та функції альфа ліпоєвої кислоти, а також оцінити її переваги для здоров'я можна в цій розгорнутій статті.

Корисна альфа-ліпоєва кислота є у складі деяких харчових продуктів. Зокрема, вона міститься у субпродуктах, червоному м'ясі, різних видах капусти, шпинаті, помідорах та бобових.

Однак вміст цієї поживної речовини в їжі досить невеликий та багато в чому залежить від умов вирощування та способу приготування. Тому, щоб оцінити його переваги на власній практиці, краще звернути увагу на добавки альфа ліпоєвої кислоти.

Сучасні БАДи містять виключно природну сировину та проходять кілька стадій перевірки якості. Вони добре засвоюються та не викликають небажаних побічних ефектів.