Жнива-2022 завершилися. На Харківщині більше половини урожаю кукурудзи залишилося в полі

2431

Цього року на полях Харківщини буде зимувати більше половини урожаю кукурудзи і майже п'ята частина соняшнику. Як пояснили "GX" в Департаменті агропромислового розвитку ХОВА, аграріям завадили зібрати з поля складні погодні умови у вересні та жовтні.

"Тривалий період дощів не дав виконувати польові роботи, не було можливості ні ефективно збирати пізні сільськогосподарські культури, ні сіяти озимі", - йдеться у відповіді на запит редакції.

Зазначається, що, за даними Харківського регіонального центру з гідрометеорології, кількість опадів за вересень на переважній частині Харківщини становила 60-85 мм, або 120–180% до місячної норми. У жовтні доходило до триразового перевищення норми дощів: 95 – 135 мм, або 215 – 300% місячної норми.

За оперативною інформацією обласного департаменту АПР, на сьогодні на полях Харківщини залишилося незібраними близько 67% площ кукурудзи та 18% соняшнику.

Чи збирати урожай взимку,  вирішуватиуть самі господарі. Однак, зимові жнива - дороге задоволення.  

"Через високу вартість досушування зерна, яке обов’язково знадобиться при збиранні у нинішні терміни, підвищення цін на пальне, через складнощі з логістикою та експортом знизились ціни на зерно кукурудзи, тому частина врожаю кукурудзи та соняшнику може залишитись в полях на зиму та буде збиратись, коли з’явиться така можливість", - пояснили в ХОВА .

Крім того, кажуть в аграрному департаменті, посилаючись на застереження фітопатологів, перезимівля кукурудзи в полі– це гарантоване ураження зерна грибковими хворобами та накопичення мікотоксинів у зерні.

"І такий врожай продати буде значно важче і ціну доведеться додатково знижувати", - додали в ХОВА.

За даними Харківської ОВА, на 1 грудня обмолочено 33% (42,5 тис. га) від засіяних кукурудзою площ - зібрано 223,1 тис. тонн за врожайністю  52,95ц/га. Це вище минулорічного обласного показника (47,3 ц/га).

Соняшника зібрано майже 440 тис. тонн з площі 201,1 тис. га (82%). Середня врожайність культури 21,9 ц/га, що на 0,9 ц/га менше, ніж минулого року.

Загалом на Харківщині зібрано зернових та зернобобових культур з площі 429,3 тис. га (87% від посівів). Намолочено 1,62 млн тонн зерна. Середня врожайність становить 39,2 ц/га проти минулорічної 46,6 ц/га (- 7,4 ц/га). 

Нагадаємо, в області завершено збір круп’яних культур. Проса намолочено майже 11 тисяч тонн, а гречки – 4 тисячі тонн. За прогнозами, в цьому році планують зібрати 2,2 млн тонн зернових та зернобобових.

На 24 листопада в області зібрано зернових та зернобобових культур з площі 418,5 тис. га (85% від посівів). Намолочено 1,6 млн тонн зерна. Середня врожайність становить 38,7 ц/га.

 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

  

Галина Половик

Читайте також: