Експерти розкрили газові махінації

1863
Найбільшу компанію звинувачують у корупції.


Закупівлі європейського газу керівництвом НАК «Нафтогаз України» проводяться, минаючи тендери, притому часто за завищеними цінами. Про це заявив директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

За його словами, майже рік чиновники держкомпанії купували пальне у компанії Trail Stone, структура власності якої абсолютно непрозора.

«Нафтогаз України» купував газ у Trail Stone протягом першого-другого кварталу поточного року. І в минулому році він у них купував газ. Просто потім, наскільки мені відомо, Trail Stone задекларував намір безпосередньо торгувати газом - створити тут свою дочірню компанію, - повідомив Дмитро Марунич. - Так чи інакше, протягом як мінімум року «Нафтогаз» закуповував у них паливо».

Раніше в ході прийняття закону про зниження ренти на видобуток газу один з парламентаріїв, виступаючи з трибуни ВР, заявив, що Україна закуповує газ у американської компанії-трейдера Trail Stone, яка нібито має відношення безпосередньо до НАК «Нафтогаз України».

І по дивним обставинам саме компанія Trail Stone продає в Україні імпортований газ дорожче, ніж котирування біржі.

Тим часом глава «Нафтогаз України» Андрій Коболєв стверджує, що засновник компанії TrailStone працює на ринку газу вже 15 років.

«Насправді: TrailStone організована в квітні 2013 року, командою, яка до того працювала на керівних постах в Deutsche Bank. Інвестором TrailStone став фонд приватних інвестицій Riverstone Holdings, заснований в 2000 році, з офісами в Нью-Йорку, Лондоні, Х'юстоні і Мехіко. За час існування фонд здійснив інвестиції на суму близько $ 30 млрд в більш 110 компаній у Північній Америці, Латинській Америці, Європі, Африці та Азії », - заявив Андрій Коболєв.

Але це - брехня. Як вдалося з'ясувати експертам, американська інвестиційна компанія River Stone не є власником або бенефіціаром Trail Stone.

«Там якісь незрозумілі власники, які зареєстровані в офшорі. Це абсолютно очевидно з документів, які вже є в наявності», - стверджує Дмитро Марунич.

Експерт не виключає, що причиною, по якій НАК «Нафтогаз України» обрали в якості партнера компанію сумнівного походження, можуть бути якісь надпривабливі умови, які власники офшорної компанії запропонували керівництву НАК.

Читайте также:

загрузка...

_

_

_

_

_

_