У Харкові згадують "лицаря музики" (фото, відео)

5141
Сьогодні йому мало виповнитися 75...


Пам'ятаємо! Цього дня, 2 січня, мало б виповнитись 75 років диригенту, заслуженому діячу мистецтв України Ярославу Сорочуку. Майже 50 років Ярослав Ярославович пропрацював у Харківському академічному театрі музичної комедії.



Його серце зупинилося на 73 році життя - 19 червня 2020 року (докладніше в новині GX).



"Для нього мистецтво було важливіше за все. Він був справжнім лицарем музики, що не знав компромісів у своєму прагненні досягти ідеалу. Його ім'я ще за життя обросло міфами, а він сам вже давно став легендою. Постать Ярослава Сорочука назавжди залишиться символом відданості мистецтву театру музичної комедії. Пам’ятаємо…." - з сумом згадує свого видатного колегу колектив театру.



Довідка. Ярослав Сорочук народився 2 січня 1948 року у селі Перевалівка, Лохвицького району, Полтавської області.
1973 року закінчив Харківський інститут мистецтв імені І. П. Котляревського за спеціальністю «Хорове диригування». Творчу професійну діяльність розпочав у серпні 1964 року учителем музики та співу у Перевалівській середній школі Лохвицького району, Полтавської області (1964 -1965).
Потім він керував хором Полтавського хлібокомбінату (1967–1968). Був вихователем БМП №166 тресту «Південтрансбуд». Згодом став керівником гуртка мистецької самодіяльності Харківського військового авіатехнічного училища (1969-1973).
Його дебют на посаді головного хормейстера у Харківському академічному театрі музичної комедії відбувся 1974 року.
Ярослав Сорочук постійно прагнув передати свій багатий досвід, тому 1978 року став викладачем кафедри Харківського державного інституту культури. Але він не міг жити без театру. Вже через рік маестро знову став головним хормейстером, потім диригентом, згодом головним диригентом, а у складні часи виконував обов'язки директора театру. Весь цей час Ярослав Сорочук дбав про формування творчого складу театру, ретельно проводив добір кадрів. Завжди допомагав молодим артистам, та й вимагав багато. Ніколи не йшов компроміс. Для нього мистецтво було найважливіше.
За роки роботи в репертуарі маестро налічується понад 50 різних за стилем та жанровими напрямками вистав: оперети, мюзикли та музичні комедії. Серед них – яскраві зразки вітчизняних та зарубіжних творів. Найкращі з них: "Принцеса цирку" І. Кальмана, "Ніч у Венеції" І. Штрауса, "Граф Люксембург" Ф. Легара, "Весела вдова" Ф. Легара, "Орфей у пеклі" Ж. Оффенбаха, "Циганський барон" І. Штрауса, "Чарівна Галатея" Ф. Зупе, "Фіалка Монмартра" І. Кальмана, "Моя прекрасна леді" Ф. Лоу, "Сватання на Гончар" К. Стеценко, "Сорочинський ярмарок" О. Рябова, "Бабин бунт" Е. Птічкіна, "Таємниця Дон Жуана» М. Самойлова, "Витівки Хануми" Г. Канчелі, "Все починається з кохання" А. Фельцмана, "Сімейна авантюра, або Вона на все згодна" В. Ільїна. Маестро був одним із ініціаторів створення тематичних репертуарних концертів у Харківському академічному театрі музичної комедії: "Віват, Кальман!", "Всі секрети оперети", "Музичні фарби України", "Від оперети до мюзиклу".
Діяльність Ярослава Сорочука вражала передусім своєю різноманітністю. Він брав активну участь у благодійних заходах та шефських концертах та спектаклях. Вів у театрі плідну громадську діяльність як активний член мистецької колегії, профспілкового комітету та Національної спілки театральних діячів України. Як музичний керівник постійно дбав про діяльність Народного театру Дергачівського районного будинку культури. Проводив велику роботу з підготовки молодих виконавців української та естрадної пісні як голова журі міжнародного фестивалю «Музи та діти».

Світла пам’ять!

Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, ХАТМК, архів Ярослава Сорочука

Читайте також: