У Харкові відбулася світова музична прем'єра від незламного українця (фото, відео)

5566
Чарівна скрипалька разом з харків'янами подарувала гостям заходу усі пори року з надзвичаними відтінками від видатних композиторів.


Культурний фронт тримає оборону! Ще один гучний виклик - незламні організатори відомого на всю Україну та за її межами фестивалю Kharkiv Music Fest дали старт сезону 2023! Слова Гімну України разом з хором Схід Опера співали гості святкового вечора.

До речі, на сцені ХНАТОБ відбувався і найперший фестиваль Kharkiv Music Fest.

А 13 квітня на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка (ХНАТОБ/СХІД OPERA) відбувся перший концерт сезону-2023 за участі чарівної зірки - скрипальки Богдани Півненко.Слухаєш її, бачиш її техніку виконання і розумієш, чому її називають «українським Паганіні в спідниці».Разом з найвідомішою скрипалькою України на сцені грали наші зірки (Віра Літовченко, Наталя Бабарук, Яремко Любов,Анна Леонова, Тетяна Козлова, Наталія Палкіна та інші), які в суворі дні війни не припиняють підтримувати українців, харків'ян - нас з вами.... Фестивальний оркестр Kharkiv Music Fest під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України, диригента Юрія Яковенка, об'єднав музикантів Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка (Схід Опера), Харківської обласної філармонії, Харківського молодіжного академічного симфонічного оркестру та Харківського університету мистецтв ім. Котляревського.


Щасливці, які потрапили на відкриття фестивалю, переживали усі пори року через майстерність виконавців і потаємні відчуття авторів творів: Золтана Алмаші, Астора П‘яццола, Олександра Гоноболіна та на біс - Антоніо Вівальді. Про кожну композицію Богдана розповідала цікаві подробиці.

До речі, "Пори року" від мешканця героїчного Херсону, заслуженого артиста України, скрипаля, композитора Олександра Гоноболіна пролунали вперше в Україні саме цього вечора, саме в Харкові, навіть раніше за прем'єру за кордоном. Зал не шкодував оплесків та вигуків "Браво!".

Щиро хочемо поділитися уривками виступу, бо під час війни кожен захід - це виклик і збирати повну залу ще небезпечно.Докладніше про програму відкриття фестивалю:
1 відділення -
1.Золтан Алмаші. Concerto grosso №4 «Пори року» в 9 частинах
I. Інтродукція.Святкова пісня(січень)
II. Інтермеццо. "Вальс до дня святого Валентина" (лютий)
III. Відлига (березень) Епіграф "Ось і знову відлига...А може, це вже справжня весна?.."
IV. Проростання (квітень)
V. Течуть води, і цвітуть сади...(травень)
VI. Ностальгічний діалог (червень)
VII. Дуже швидко! (липень - серпень)
VIII. Осінь "Блестят в паутине Горькие капли дождей и душистой росы - Осени слёзы..." (Константин Яськов) українською: «Блищать в павутинні дощів й запашної роси Осені сльози
Епілог. "Перший сніг" (грудень)
"...поцілувала землю вічність..." ( Богдан - Ігор Антонич)
2. «Чотири пори року в Буенос-Айресі» Астора П’яцолли, «Primavera Porteña» (Буенос-Айрес, Весна).
3. «Пори року» Антоніо Вівальді, «Літо».
2 відділення -
Олександр Гоноболін - «Пори року» для скрипки з оркестром.
На «біс» - Антоніо Вівальді. «Зима».
Kharkiv Music Fest

Докладніше про фестиваль у новині-анонсі GX за посиланням.

Читайте також: