У Харкові відбудеться концерт музики, яку було написано під час війни (фото, відео)

6800
Сьогодні, 16 червня, організатори фестивалю Kharkiv Music Fest готують два концерти для незламних українців: «InsidetheWar» (прем’єра творів, написаних під час війни) та виступ для медиків заради підтримки героїв міста,


Ця п'ятниця повна музичних та театральних подій. День розпочне о 12.00 концерт для медиків в межах фестивалю для підтримки героїв міста, які тримають стрій, допомагають з'являтися новим українцям і багато роблять добрих справ для країни та українців. Захід відбудеться в Обласному клінічному перинатальному центрі (адреса: вул. Маліновського, 4).

https://gx.net.ua/news_images/1652114466.jpg

В програмі: популярні твори класичної музики для струнних інструментів, бандури, гітари, фортепіано, акордеона. Пролунають "Танок фурій" Глюка, Мелодія Скорика, Угорський танець Брамса, джазова композиція "Мерсі, мерсі", солоспіви та авторські композиції. В концерті візьмуть участь студенти ХНУМ імені І. П. Котляревського. 

 

А ввечері в артклубі Pintagon відбудеться унікальний концерт «InsidetheWar» — концерт музики, що написана виключно у воєнний час від лютого 2022 року переможцями різних років Всеукраїнського конкурсу молодих композиторів ім. Бориса Лятошинського. Конкурс є частиною міжнародного фестивалю Kharkiv Music Fest з 2018 року. Прем’єра творів пройде для харківських слухачів, та вже в липні програма буде презентована в Бельгії, а восени в Німеччині.

 

Цілями конкурсу є розвиток творчості молодих композиторів в Україні, зростання значення цих творів, фахова орієнтація в професійному середовищі молодих митців. Основне завдання – створення мистецького простору можливостей реалізації в майбутньому молодих композиторів.

«Ми проводимо конкурс не просто заради конкурсу, а й для того, щоб якось опікуватись лауреатами, давати їм можливість виконати свої твори зі сцени або дати можливість почути, як звучать їх твори в професійному виконанні, — розповідає Іван Пахота, директор конкурсу. — Музика — найемоційніше із мистецтв, тому саме через музику найпростіше передати, що відчуває молодий митець на початку повномасштабного вторгнення: віру у майбутнє як у фортепіанному квінтеті Олександри Романової «Життя починається знову», напругу, як у квартеті Юрія Пікуша, стійкість духу як в музиці «Steelofthesea» Максима Поплінського, або ж драматичність ситуації як в сонаті Тимура Кузнєцова».

Тож на сцені артклубу Pintagon пролунають твори учасників конкурсу композиторів у виконанні квартету «Схід Опера» у складі: Віра Литовченко, Наталія Бабарук, Віктор Вірясов, Тетяна Одринська та піаніста Максима Шадько.

«В ці важкі часи виникає відчуття, що кожен з нас має щось робити, і мистецький фронт такий самий фронт, як і військовий. Ми бачимо, як цей фронт недооцінений нами тепер використовує ворог, – коментує Марія Горбонос, виконавча директорка фестивалю Kharkiv Music Fest. – Сьогодні необхідно переосмислити важливість впливу культури на сприйняття і нашої держави у світі, і нашого особливого культурного коду. Тому тішимось, що музику проєкту «Insidethewar» почують і за кордоном — на фестивалі Waldenfestival, який відбудеться 15-16 липня в Брюсселі, і на німецькому UsedomerMusikfestival, який пройде 16 вересня - 7 жовтня на острові Узедом. Проте символічно, що прем’єру першими почують харківські слухачі».

В програмі унікального концерту «InsidetheWar»: Олександра Романова – «Життя починається знову»; Тимур Кузнєцов – «Соната для фортепіано»; Максим Поплінський – «Steelofthesea»; Юрій Пікуш – «Contrapunktum».

Нагадаємо, на вас чекають в арт клуб Pintagon в п'ятницю, 16 червня, о 18.00. Вхід—freedonation. 

Фото, відео та матеріали: GX. Наталія Бойченко, Kharkiv Music Fest, соцмережі

Читайте також: