У Харкові побачать "приліт комети" (фото, відео)

3786
Харківський театр "Тетра" один з тих, хто ставить прем'єри навіть у наш важкий час.

Саме 21 жовтня о 12.00 та 14.00 на глядача чекає прем'єра лялькової вистави для сімейного перегляду за мотивами повісті Туве Янссон - "КОМЕТА ПРИЛІТАЄ" (докладніше на фейсбук-сторінці театру).

Творча група: Віталій Сідак, Олександр Шанідзе, Іван Квітковий, Олександра Одокієнко (режисер).

Сценографія: Ніка Хворостенко. Музика: Віталій Сідак. Технічна підтримка: Валентин Залеський.

Колектив театру дякує захисникам та захисницям за можливість жити й творити!

Яскрава, майже космічна у наш час подія, відбудеться в спеціалізованій музично-театральній бібліотеці (провулок Інженерний 1-А, станція метро "Наукова"). ВХІД ВІЛЬНИЙ!

Довідка. Туве Маріка Янссон (09.08.1914- 27.06.2001, Гельсінкі) - фінська художниця шведського походження, романістка, дитяча письменниця та ілюстраторка.
Одного разу Туве сперечалася з братом Ларсом і, передражнюючи його, намалювала на стіні маленького бегемота, що під іменем Мумі-троль пізніше стане найвідомішим казковим персонажем.

Янссон любила англійську літературу і тому з особливим запалом працювала над малюнками до книжок Льюїса Керролла та Джона Толкіна.
У 1938 році написала і проілюструвала власну книжку - казкову повість «Маленькі тролі та велика повінь» (1942), але книжка побачила світ лише за три роки (1945). Як тільки це сталося, Янссон зрозуміла, що не в змозі назавжди забути про мумі-тролів, і написала ще одну книжку - «Комета прилітає» (1946), згодом - «Капелюх Чарівника» (1949), та низку інших продовжень. Так з'явилося чимало надзвичайних книжок з витонченими, оригінальними малюнками. У 1953–1960 роках Туве Янссон створювала комікси для лондонської газети «The Evening News».

Популярність письменниці швидко вийшла за межі Фінляндії. Книжки про мумі-тролів були написані шведською; нині вони відомі у всьому світі в перекладах більш ніж 30 мовами. Саме книжки про мумі-тролів принесли письменниці загальне визнання. Янссон присуджують численні премії та нагороди, найголовніша з яких - премія імені Ганса Крістіана Андерсена (1966). На початку 1978 року за бажанням польських дітей письменницю було нагороджено Орденом Усмішки. 

Туве Янссон багато працювала для театру, який завжди був її пристрастю. За ініціативи письменниці почали йти вистави за мотивами мумі-казок. Вона брала активну участь у підготовці вистав і акторських костюмів до них. У Шведському театрі 1949 року ставиться п'єса «Комета прилітає», а 1958 року в Лілла-театрі пройшла п'єса за участю самої Туве Янссон. У 1974 році в Національному оперному театрі йшла «Мумі-опера».

Письменниця розповіла, що задовго до того, як Мумі-троль зажив самостійним життям на сторінках її літературних казок, вона зображала його маленьку постать на карикатурах замість власного підпису.

«Світ дітей — це пейзаж, намальований яскравими фарбами, де добро і зло нероздільні…» - казала Туве.

Читайте також: