У центрі Харкова сотні людей підхопили "Боже, бережи Україну" (фото, відео)

6517
Свято музики, співу та надії відбулося в великій залі ХНАТОБ.


Це справжнє диво, коли до свята збуваються мрії! Так, до Міжнародного дня театру колектив Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка (ХНАТОБ / СХІД OPERA) відчинив браму мистецтва у велику залу театру та надав змогу сотням харків'ян та гостям міста відчути магію співу та музики.

Вже в холі глядача зустрічали керівники театру. Заслужений діяч мистецтв України, виконувач обов'язків генерального директора СХІД ОПЕРА Ігор Георгійович Тулузов з хвилюванням повідомив, що ХНАТОБ став першим театром, який отримав дозвіл і сертифікував підвальне приміщення, як сховище на час тривоги. Але дякувати Богові та ЗСУ свято не було зіпсовано, відвідати сховище не знадобилося.Керівник театру розповів, як частина артистів, які залишилися в місті, з перших днів поряд з колегами з інших театрів підтримували своїми виступами співвітчизників у сховищах.  Друга частина колективу театру вирушила за кордон, щоб розповісти світу про жах війни, який росія принесла в Україну, і наш рідний Харків, а ще показати на що ми здатні та заробити гроші на підтримку ЗСУ. 

"Майже вся зала повна (із 920 місць у партері зайняли майже 800). Частково були продані квітки, а ще було багато запрошених гостей. Гроші підуть на ремонт театру та підтримку колективу, який зараз у місті, - розповів Ігор Георгійович.

Справжнє свято з глядачем розділили солісти: заслужена артистка України Олена Старікова, лауреатка міжнародних конкурсів Юлія Антонова, лауреат міжнародного конкурсу Олександр Золотаренко, лауреат міжнародних конкурсів Євгеній Лисицький, дипломантка міжнародних конкурсів Олеся Мішаріна, дипломантка міжнародних конкурсів Юлія Форсюк, а також Хор СХІД ОПЕРА під керівництвом головного хормейстера - заслуженого діяча мистецтв України Олексія Чернікіна та Камерний оркестр СХІД ОПЕРА під управлінням диригента - заслуженого діяча мистецтв України Юрія Яковенка.

Святковий концерт зала зустріла стоячи під звуки Гімну України.Від усього колективу Ігор Георгійович Тулузов привітав колег та глядача з Міжнародним днем театру, віддав шану загиблим та висловив вдячність захисникам, в тому числі й артистам ХНАТОБ. Поважні гості також привітали артистів.А заслужений артист України, голова правління Харківського міжобласного осередку Національної спілки театральних діячів України Ігор Арнаутов окремо нагородив видатного артиста балету Андрія Козарезова, який під час війни став воїном ЗСУ.Також нагороду отримав фотохудожник театру Олександр Шахматов за підтримку України за кордоном, за висвітлення таланту й сили духу українців.А потім залу наповнила музика, співи, гра акторів - щаслива мить, коли здавалося, що війни немає...

Більше фото та відео з святкового концерту - у пості журналіста GX на фейсбуці.Наприкінці виступу символічно на всю залу залунала «Молитва за Україну» Миколи Лисенка (сл. О. Кониського, «Боже, великий, єдиний»). І глядачі стоячи підхопили - "Боже, бережи Україну"!Свій виступ незламний колектив ХНАТОБ традиційно завершив під звуки «Libiam, ne'lieti calici» («Високо піднімем бокали», з I дії опери «Травіата» Дж. Верді)

Зустріч була зворушливою до сліз, навіть артисти, музиканти та колектив хору були розчулені, тому що знову були дома - на рідній сцені! Саме так передала свої відчуття від святкової події лауреатка міжнародних конкурсів Юлія Антонова.Підтримати маму на концерт прийшла її молодша донька, яку під час виступів вже встигли полюбити шанувальники творчості артистки.
А ось для концертмейстерки Анни Леонової цей концерт став подвійним святом - професійний празник та прем'єра на великій сцені."Я неймовірно вдячна за цей чудовий час, проведений у найкращому театрі! Дуже дякую за яскравий концерт, який глядачам подарували професіонали своєї справи, а саме артисти хору, оркестру та солісти ХНАТОБ! Ви незламні, ви сильні духом, ви неймовірні!" - емоційно висловила свою вдячність харків'янка Наталія Юр.

Її донька Олеся розповіла про найвеселіший виступ цього вечора від заслуженої артистки України Олени Старікової та лауреата міжнародного конкурсу Олександра Золотаренко.

"Ця опера дуже мила та кумедна. Коли її слухаєш, то уявляєш красиву та елегантну кішку, яка шукає собі сміливого та мужнього котика. І кота, який хоче підкорити її серце і намагається бути джентльменом, щоб вона закохалася в нього", - розповіла дівчина про свої відчуття.

Вітаємо незламний колектив СХІД ОПЕРА! Дякуємо за яскраві хвилини в нашому житті, за віру та надію, яку ви даруєте! Віримо, ми ще почуємо святковий концерт до Дня Перемоги України!

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: