Різдвяний показ мод у метро. Харківські студенти збирають донати на укриття (фото)

2073
Харківська державна академія дизайну та мистецтв (ХДАДМ) подовжує благодійні заходи за донати, аби зібрати гроші на облаштування укриття у виші.

На День Св. Миколая за старим стилем (19 грудня) студенти та випускники вишу розпочали благодійний марафон зі збору коштів. Вони провели показ своїх колекцій. У межах казкового Fashion Day вдалося зібрати понад 6 000 грн.

Наступного дня викладачі вишу організували за донати від 100 грн благодійні майстер-класи прикладних мистецтв кафедри «Дизайн тканин та одягу»:  з розпису тканин, фешн-скетченгу, а також лекцію про haute couture (мистецтво високого пошиття). Удалося зібрати ще 2 500 грн.

Сьогодні, 25 грудня, на станції Харківського метрополітену «Історичний музей» студенти та випускники академії за підтримки модельної агенції KateFModels презентують Christmas Fashion Show (Різдвяний показ мод).

 «Уперше за часів війни в Україні відбудеться показ мод в метро. Сподіваємось додати до уже зібраної суми на обладнання бомбосховища, щоб наш виш міг запуститися у змішаній формі навчання. Це важливо для такого мистецького навчального закладу, бо всі дисципліни – прикладні. Для творчого ВНЗ дуже важко навчатися онлайн, бо це і малювання, рисунок, живопис», - каже одна з ініціаторок благодійного показу, викладачка ХДАДМ, засновниця KateFModels Катерина Фролович.

За словами проректора з науково-дослідницької роботи ХДАДМ Владислава Кутателадзе, для підготовки лише проєктно-кошторисної документації з відновлення укриття в одному з корпусів академії необхідно 450-500 тис. грн.

Він зазначив, що бомбосховище, спроєктоване у підвальному приміщенні корпусу, що був побудований у 70-х роках минулого століття, у мирні часи використовувалося не за призначенням. У ньому зберігали студентські курсові та дипломні роботи. Планували ще до війни  розчистити приміщення та облаштувати його під мистецькі простори. Але не встигли. Тепер тут буде укриття для навчання. 

«Тут знаходився методичний фонд, а зараз в умовах сучасної війни стає питання переобладнати приміщення під укриття. Зараз приводимо планову інвентаризацію фонду. Роботи наших випускників роздамо по профільних кафедрах, кращі - передамо до музею академії та відновимо, звичайно, наше бомбосховище», - каже Владислав Кутателадзе.

Марія Купрієнко

Фото: GX

Читайте також: