Діти малюють мрію. Харківська версія міжнародного проєкту "Птахи миру" (фото, відео)

2574
Харків став першим українським містом, який прийняв від Італії виставкову естафету «Птахи миру», відкривши в межах проєкту відразу дві виставки дитячих малюнків.

Одна із них працює у галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного центру культури і мистецтв. Вона стала продовженням унікального україно-італійського мистецького проєкту «Птахи миру», засновниками якого є викладачі Херсонської художньої школи Юлія та Павло Сліпічі, які за кордоном продовжили роботу й організували виставку дитячих малюнків з усіх регіонів України.

Проєкт «Птахи миру». Флоренція (Італія). 30.05.2о23

«У травні минулого року в італійській Флоренції в рамках міжнародного проєкту «Птахи миру» відбулася перша виставка — найбільша в Європі експозиція малюнків українських дітей, на якій було представлено понад 2 000 робіт. А у вересні, до Міжнародного дня миру, одночасно було відкрито 10 виставок у різних містах Італії, які також були також присвячені птахам миру», - розповів  GX куратор харківської частини проєкту «Птахи миру», викладач Харківського міського ліцею №133 Сергій Гричанок.

Сергій Гричанок і Дарина Малахова - юна учасниця проєкту «Птахи миру».Харків. 26.12.2о23

Зокрема, «Птахи миру» експонувалися у виставкових залах, муніципалітетах, торгових палатах 10 міст Італії, у тому числі —  у місті-побратимі Харкова Болоньї.

«Болонці були дуже зацікавлені, аби на їхній виставці були переважно дитячі роботи з Харкова та Харківщини. І наші діти спеціально для цієї виставки на канікулах, у серпні, робили малюнки. Вони настільки були зацікавлені і самою темою, і виставкою в межах міжнародного проєкту»,  - каже Сергій Гричанок.

Проєкт «Птахи миру». Галерея "Мистецтво Слобожанщини". Харків. 26.12.2о23

Герої дитячих малюнків  – птахи, які, як і люди, тікають від війни. Вони залишають гнізда, в’ють тимчасові домівки у далеких краях і чекають миру, щоб повернутися додому.

За словами Сергія Гричанка, на виставках  «Птахи миру» було представлено близько 100 робіт юних художників з Харкова та області. Після успіху проєкту за кордоном виникла ідея презентувати дитячі малюнки в Україні. Розпочали саме з Харкова.

Проєкт «Птахи миру». Галерея "Мистецтво Слобожанщини". Харків. 26.12.2о23

«На виставці, що у галереї «Мистецтво Слобожанщини», зібрані роботи зі всіх міст України. Але є ще окрема виставка у Харкові — в Обласній дитячій бібліотеці. Там виключно роботи харківських дітей. Ми раді, що змогли створити таке маленьке свято і для дітей, і для дорослих. «Птахи миру» — дуже актуальна тема. Вона дає надію на майбутнє, віру що все ж таки мир настане у нашій країні», - додав  Сергій Гричанок.

Галерея "Мистецтво Слобожанщини". Харків. 26.12.2о23

На відкритті виставки у галереї були присутні учні Харківського ліцею мистецтв № 133, Харківської дитячої художньої школи №1 ім. І.Ю. Рєпіна та Височанської школи мистецтв, які отримали почесні грамоти за участь у виставці проєкту «Птахи миру». Доповнили творчу і святкову атмосферу заходу учні музикального відділення Харківського ліцею мистецтв № 133.

Сергій Гричанок, Віра Лагутіна. Галерея "Мистецтво Слобожанщини". Харків. 26.12.2о23

«Виставка надзвичайна. Роботи яскраві, ретельно виписані, з глибоким смислом.  Я дуже рада, що така світла  виставка закінчує 2023 рік. І бажаю, щоб у 2024 році ця виставка стала символом миру шляхом нашої перемоги», -  сказала на відкритті директорка Харківського обласного центру культури і мистецтв Віра Лагутіна.

Галерея "Мистецтво Слобожанщини". Харків. 26.12.2о23

Олександр Афанасьєв, керівник галереї «Мистецтво Слобожанщини». Харків. 26.12.2о23

«Виставка об’єднала всю Україну — схід, захід, південь, північ. Наскільки багатогранні й дуже талановиті діти у нас. Виставка вражає своїм розмаїттям. Адже діти, як відомо, без рамок, в гарному сенсі, експериментують, фантазують. Роботи  —  сучасні та традиційні водночас», - зазначив керівник галереї «Мистецтво Слобожанщини» Олександр Афанасьєв.

Виставка у галереї «Мистецтво Слобожанщини» триватиме до 13 січня 204 року. Але після її завершення побачити малюнки дітей зі всієї України можна буде в обласній  дитячій бібліотеці.   

«Ми домовилися, що Харківська обласна бібліотека для дітей з радістю візьме ці постери, ці роботи дітей. І далі вона буде експонуватися на  вул. Алчевських, 43», - повідомив куратор харківської частини проєкту «Птахи миру».

Довідка: Навесні 2023 року Навчально-естетичний комплекс «Художня школа» м.Херсона (керівники: Юлія Сліпіч, Павло Сліпіч), заснував україно-італійський мистецький проєкт «Птахи МИРУ», який було успішно реалізовано і за результатами якого 30 травня 2023 року у м.Флоренція (Італія) проведено найбільшу в Європі виставку малюнків українських дітей. Було представлено більше 2100 оригінальних творів, які проілюстрували художню майстерність, думки та прагнення сучасної молоді. Ця подія мала значний резонанс як в Україні так і в Італії. Всіх учасників було нагороджено Дипломами, а кращі роботи проєкту відібрано для презентації в Римі під час святкування міжнародного Дні Миру 21 вересня 2023 року, організованим асоціацією Colors for Peace у співпраці з ООН. Крім того у період з 18 по 25 вересня 2023 року, з нагоди Дня МИРУ, виставки проєкту «Птахи МИРУ» були відкрити у виставкових залах, муніципалітетах, торгових палатах у 10 містах Італії (Турін, Мілан, Верона, Монза, Падова, Болонья, Флоренція, Трієстре, Трані, Рим).

Марія Купрієнко