Інсульт: статистика та поради

7316
Інсульт як і раніше займає перше місце серед причин, що скорочують тривалість життя у жінок (31%), у чоловіків ця причина - на третьому місці (12%).


Сьогодні, 29 жовтня, відзначають Всесвітній день боротьби з інсультом. Ця щорічна дата була запроваджена у 2006 році Всесвітньою організацією боротьби з інсультом. Заходи цього дня полягають у приверненні уваги населення до проблеми мозкових інсультів: профілактики, своєчасної діагностики та звернення за медичною допомогою, нових можливостей лікування.

Інсульт - гостре припинення або зниження кровообігу в головному мозку, що викликає загибель ділянки тканини мозку. Таке припинення або зниження кровотоку виникає при звуженні, закупорці або розриві судин, які постачають кров'ю головний мозок.

Від лиха не застрахований ніхто – запам'ятайте прості 5 ознак, які допоможуть його розпізнати та вчасно викликати "швидку".

За даними Департаменту охорони здоров'я міської ради, в місті Харкові за 9 місяців 2023 року зареєстровано 1,2 тис. випадків інсульту (у 2022 році - 1,1 тис.), з них 763 випадки у віковій групі людей від 60 років (у 2022 році - 807 випадків).

Всесвітня організація боротьби з інсультом констатує, що 90% інсультів пов’язані з факторами ризику, на які людина може вплинути, дотримуючись певних рекомендацій, а саме:

  1. 1. Фізичні вправи п'ять разів на тиждень по 30 хвилин.
  2. 2. Здорова дієта з високим вмістом фруктів та овочів, цільнозернових продуктів, корисних жирів з низьким вмістом солі може допомогти запобігти гіпертонії.
  3. 3. Відмова від алкоголю та куріння.
  4. 4. Запобігання стресу.

    До речі, у Харкові кваліфіковану медичну допомогу хворим з інсультом надають у Міській клінічній лікарні №7 за адресою: Салтівське шосе, 266.
  5. Нагадаємо, новинний портал GX вже писав, що малорухливий спосіб життя наближає до інсульту. А ще ділився порадами, як збільшити рухову активність (подробиці у новині GX). 



Фото та матеріал: відкриті джерела


Читайте також: