Анорексія: основні прояви та наслідки

2791
Анорексія – симптом, що полягає в повній відсутності апетиту за об’єктивної потреби організму в харчуванні.

Виникає коли людина свідомо жорстко обмежує себе в їжі. Найчастіше виникає у віці від 14 до 24 років,  частіше серед дівчат, ніж серед хлопців.

Анорексія може призвести до низки серйозних проблем зі здоров’ям, таких як остеопороз, порушення менструального циклу, погіршення стану шкіри, волосся та нігтів, а також серйозних серцевих та ниркових проблем. Крім того, вона відрізняється високим рівнем смертності, причому основною причиною смерті серед людей із цим розладом є самогубство.

Основні симптоми та прояви:

  • Одержимість худорлявістю. Постійні спроби схуднути навіть за дефіциту маси тіла. Знесилюють себе надмірною фізичною активністю у спробі скинути вагу.
  • Спотворене сприйняття власного тіла.Часто бачать себе повнішими, ніж вони є насправді.
  • Страх набору ваги та харчові обмеження Страх набрати вагу може бути настільки сильним, що людина виключає з раціону багато продуктів і скорочує загальну кількість споживаної їжі.
  • Зміни в поведінці та соціальне відчуження Ухилення від зустрічей із друзями та близькими, ігнорування суспільного життя, уникнення місць громадського харчування, відмова від їжі тощо.
  • Психологічні зміни.Депресія, тривога, почуття провини, незадоволення собою, низька самооцінка.

Профілактичних заходів для виявлення та мінімізації випадків анорексії не існує. Потрібно підтримувати культуру харчової поведінки, збалансовано харчуватись. Мінімізувати  кількість стресів, емоційних потрясінь.  Важливо якомога раніше виявити захворювання, щоб вчасно почати лікування. Лікування досить складне і тривале, тому якщо ви помітили, що у члена сім’ї або друга не тлі низької самооцінки та невдоволеності зовнішністю з’явилися поведінкові симптоми, характерні для анорексії, поговоріть з ним або з нею про ці проблеми.

Пам’ятайте: тільки своєчасне звернення до лікаря допоможе запобігти тяжким наслідкам.

Джерело - сайт Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб