Щодня харківські енергетики відновлюють електропостачання в бойових умовах. Артилерійські та ракетні обстріли, залишки боєприпасів, замінована місцевість — усе це перетворилося з початком війни хоч і на небезпечну, але невід'ємну складову роботи. Тому головним завданням сьогодні є зберегти життя і здоров'я працівників. А хто краще дасть корисні поради, як професіонали зі знешкодження вибухонебезпечних предметів?!
На одній з учбових баз товариства рятівники провели двогодинне спеціалізоване навчання. Працівників ремонтних бригад познайомили з видами боєприпасів, їх вражаючими характеристиками та особливостями використання. Завдяки об'ємним макетам енергетики побачили в натуральній величині смертоносні “сюрпризи” від ворога.
Фахівці ДСНС попередили, особливо уважно та обережно треба поводитися на місцевості, яка потрапляла під обстріли або була окупована загарбниками. На таких територіях у великій кількості можуть знаходитися боєприпаси, що не розірвалися, або мінні пастки. Ні в якому разі не слід чіпати або наближатися до вибухонебезпечних та підозрілих предметів. У разі їх виявлення необхідно відійти на відстань 150-200 кроків тим же шляхом, яким прийшли, позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром та повідомити про знахідку службу порятунку за номером 101.
Рятувальники також познайомили слухачів з азами першої долікарської допомоги пораненим. Досвід показує, що вчасно надані базові реанімаційні заходи, а це, в тому числі, зупинка кровотечі та штучне дихання, у більшості випадків рятують життя.
Наприкінці заняття викладачі щиро побажали, щоб небезпека обходила кожного стороною і отримані знання та навички нікому з присутніх не довелося застосовувати на практиці!