Як отримати електронний рецепт на ліки: інструкція

2709
З 1 квітня придбати рецептурні лікарські засоби можна за електронним рецептом.

Виписати «е-рецепт» зможе сімейний лікар чи лікар державної, комунальної чи приватної клініки, також це може зробити лікар-ФОП. На пільгові препарати, що відпускаються за кошти місцевих бюджетів чи інших програм, як і раніше, продовжуватиме діяти паперовий рецепт. Про це йдеться в інформаційних матеріалах Міністерства охорони здоров’я України.

Щоб отримати рецепт, необхідно прийти на прийом до лікаря. Під час огляду лікар, за потреби, зареєструє пацієнта в електронній системі охорони здоров'я та сформує електронне призначення, вказавши активну речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції щодо приймання ліків.

Далі рецепт лікар надсилає пацієнту. Там вказано код, який треба буде назвати фармацевту в аптеці. Використати його можна лише раз. Якщо телефона у пацієнта немає, лікар надрукує спеціальну інформаційну пам'ятку з деталями призначення, номером і кодом для погашення рецепта в аптеці.

Якщо людина має гостре чи хронічне захворювання або потребує продовжити лікування чи профілактику, електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати дистанційно, звернувшись до свого сімейного лікаря доступним засобом зв’язку.

У Мінздраві також зазначили, що паперові рецепти продовжать діяти щонайменше до закінчення воєнного стану.

Перевірити, чи належить конкретний препарат до рецептурних, можна самостійно двома способами:

  • ▪️ це обов’язково вказано в інструкції;
  • ▪️ онлайн на сайті Державного реєстру лікарських засобів (ввести назву у відповідне поле): http://www.drlz.com.ua/
Читайте також: