Як допомогти дітям подолати стрес

3271

Діти повністю відчувають емоційний стан дорослих, навіть якщо вони не говорять про це. Доросла людина в уяві дитини постає для неї опорою та захистом, формує модель для наслідування правильної поведінки та емоційної регуляції. Також для дитини має велике значення здатність сім’ї до формування психічної стійкості перед кризовою ситуацією.

Ось декілька рекомендацій для батьків:

  1. 1. Дотримуйтесь і виконуйте вказівки та інструкції відповідних державних органів: якомога спокійніше поясніть правила та вказівки щодо безпечної поведінки: куди йти, як поводитися і скільки часу потрібно, щоб потрапити до безпечного місця. Власним прикладом демонструйте дотримання правил безпеки.
  2. 2. Поговоріть з дітьми про ситуацію: говоріть лише факти, просто і заспокійливо, не вдаючись до подробиць. Це допоможе їм створювати картину подій, яка відповідає їхньому розумінню.
  3. 3. Слідкуйте за своєю реакцією на події, що відбуваються: діти вчаться реагувати на ситуацію, спостерігаючи за дорослими навколо себе. Подбайте про себе, підібравши той чи інший спосіб зменшити рівень стресу, наприклад – дихальні вправи, спілкування з партнером або отримання підтримки з інших джерел.
  4. 4. Підготуйтеся з дітьми до надзвичайної ситуації: напишіть номери телефонів усіх екстрених служб та номери телефонів тих людей, до яких можна звернутися за необхідності; де знаходиться безпечне місце, яка роль кожного члена сім’ї в момент кризової ситуації – хто що робить.
  5. 5. Пригадайте, що допомогло у минулому справлятися зі стресовими ситуаціями, – і ці ж способи ви можете свідомо застосовувати зараз.
  6. 6. Рутинні, повсякденні заняття допомагають упоратися з тривогою. Підготуйте матеріали та завдання відповідно до віку дітей, щоб забезпечити їм звичну діяльність.
  7. 7. Не залишайтеся на самоті: розмовляйте з друзями, знайомими, які перебувають у схожих ситуаціях.
  8. 8. Ви не менш важливі, ніж ваші діти, і щоб допомогти їм пережити цей період, важливо залишити час для себе, зайнятися справами, які приносять вам заспокоєння. Зосередьте увагу на своєму тілі, поведінці та емоціях. Зверніть увагу на реакції, що вказують на стрес і тривогу, або нові, незнайомі вам реакції. Якщо неприємні симптоми продовжують проявлятися і не слабшають, або з’являються нові – варто звернутися за професійною допомогою.

Джерело - сайт Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб

Читайте також: