У чому небезпека надмірної ваги

3270
Надмірна вага – це суттєва проблема сучасного цивілізованого світу.

На глобальному рівні проблема ожиріння досягла масштабів епідемії. Як мінімум 2,8 мільйона людей щороку помирають від наслідків надмірної маси тіла або ожиріння. Згідно з оцінкою експертів, у Європейському регіоні ВООЗ від ожиріння страждають 23% жінок і 20% чоловіків. За результатами національного дослідження STEPS, в Україні 59 % дорослого населення мають надлишкову вагу, включаючи майже 25 % людей із ожирінням– це означає, що більшість українців мають високий ризик розвитку захворювань.

Надмірна вага може спровокувати артеріальну гіпертензію, ішемічну хворобу серця, інфаркт та інсульт, захворювання ендокринної системи (цукровий діабет, порушення  менструального циклу у жінок та еректильної дисфункції у чоловіків), захворювання  опорно-рухового апарату, деформацію суглобів, хребта, артрити тощо.

Важливо розуміти, що найчастіше надмірна вага є результатом неправильного харчування, коли в організм надходить надлишок енергії, що не витрачається. Тому найкращим способом коригування ваги залишається дотримання принципів здорового харчування і регулярна фізична активність, достатній сон.

Але окрім нездорових звичок причиною можуть бути генетичні чинники, захворювання щитоподібної залози тощо. Підвищувати ймовірність набору зайвої ваги можуть і деякі ліки.

Людям, у яких є надлишкова вага, рекомендуємо звернутися за консультацією до сімейного лікаря. Він допоможе вам знайти, причини надлишкової ваги і порадить, що потрібно зробити, щоб нормалізувати і знизити ризики для вашого здоров’я.

Джерело - сайт Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб