Своєю резолюцією ООН визнала, що досягнення щастя – одна з найголовніших цілей людства, й закликала країни зробити все для підвищення цього показника у своїх громадян.
Як щастя впливає на людину
Зазвичай, коли людина щаслива, вона відчуває позитивні емоції, такі як радість, задоволення, спокій та вдячність. Ці емоції допомагають знизити рівень стресу та тривоги, підвищують самооцінку та збільшують енергію і мотивацію для досягнення мети.
Щасливі люди мають менше проблем зі здоров’ям, як фізичним, так і психічним, а в підсумку – більш тривалий та здоровий життєвий шлях.
Щастя позитивно впливає на відносини між людьми. Люди, які відчувають себе щасливими, зазвичай мають позитивне ставлення до інших, більш відкриті для спілкування та схильні до взаємодії з іншими.
Як підвищити рівень щастя
Щастя – це емоційний стан, що характеризується почуттями радості, задоволення, вдоволення та реалізації.
Цей стан в організмі людини керується «гормонами щастя» – серотоніном, ендорфінами, окситоцином, дофаміном. Крім гарного настрою, вони дають нам оптимізм, енергію, спонукають до спілкування з людьми. Тому будь-які чинники, що сприяють активації синтезу цих гормонів, роблять нас більш щасливими.
Внесіть у повсякденне життя:
- – регулярну фізичну активність;
- – здоровий сон;
- – правильне харчування;
- – усмішку (навіть якщо для неї відсутні причини);
- – перебування на відкритому повітрі, особливо у сонячний день;
- – більше подорожей, коротких та довготривалих;
- – заняття улюбленою справою;
- – більше обіймів та поцілунків з коханими та рідними людьми;
- – суспільну активність та соціальну взаємодію;
- – доброзичливість та щиру допомогу іншим людям;
- – будь-які досягнення (маленькі та великі), які підвищують впевненість та самооцінку;
- – постійне навчання для розвитку особистості.
Навчіться стримувати негативні емоції, уникайте конфліктів. Ми самі будуємо своє життя. Тож радійте кожній гарній дрібничці, кожному прекрасному моменту життя, кожному чудовому дню, смійтеся на здоров’я й будьте щасливими!