Що робити, коли у вас депресія

2762
Всесвітній день боротьби з депресією відзначається 13 січня з метою підвищення обізнаності про це психічне захворювання. Від нього страждають близько 280 мільйонів людей у всьому світі.

Поширеність депресивних станів зростає з року в рік. За даними дослідження, проведеного вченими з Королівського коледжу Лондона разом з колегами з Франції та Іспанії, 6,4% населення у 27 європейських країнах страждає від депресії.

Депресія – це захворювання, що характеризується постійним пригніченим станом та втратою цікавості до будь-якої діяльності, що зазвичай приносить задоволення, а також нездатністю виконувати повсякденні справи протягом як мінімум двох тижнів.

Які основні симптоми депресії?

Це постійний смуток, відсутність мотивації, втрата інтересу або задоволення від повсякденної діяльності, ізоляція, порушення сну, зміни апетиту або ваги, відсутність концентрації та відчуття втоми, надмірне відчуття провини, відсутність надії на майбутнє, думки про смерть або самогубство.

Причини депресії можуть бути внутрішні, незалежні від зовнішніх стресів і життєвих ситуацій,  та пов’язані із зовнішніми факторами. Провокувати депресивні стани можуть різноманітні негаразди та пережиті стреси, такі як конфлікт на роботі, смерть близької людини. Відчуття поганого настрою, слабкості чи почуття провини самі по собі не є ознаками депресії.

Найбільша небезпека цієї недуги в тому, що вона здатна тривалий час залишатися без належної уваги як з боку хворої особи, так і з боку її оточення. Така непримітність з часом може мати найтрагічніші наслідки, починаючи від серйозних психічних розладів і закінчуючи самогубством.

Що робити, якщо вам здається, що у вас депресія?

  • – поділіться своїми переживаннями з емоційно близькою людиною;
  • – продовжуйте займатися тим, що приносило вам задоволення до хвороби;
  • – регулярно робіть фізичні вправи, навіть якщо це невелика прогулянка;
  • – прийміть той факт, що у вас, можливо, депресія, та коригуйте свої очікування відповідно;
  • – зверніться за допомогою до спеціаліста, розпочати можна з візиту до сімейного лікаря.

Депресія виліковна. Вибір оптимального методу лікування залежить від ступеня важкості захворювання і може включати: психотерапевтичні методи, медикаментозна терапія, зміна способу життя тощо. Вживання алкоголю чи будь-яких інших психотропних, чи наркотичних препаратів лише поглиблюють депресію.

Депресія може статися в кожної людини, і вона в жодному разі не вказує на слабкість.

Джерело - сайт Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб